PS5 Uzun Kullanım Görüşleri

Bende PS3 super Slim'de GTA 5 CoD oynamaya devam :D
Bende de vardı. PS3'te GTA 5 oynardık şimdi PS5'e getirdi rockstar. Hayırlısıyla PS6'da da göreceğiz.
Tabii ki daha avantajlı fakat PlayStation yıllarca gidecek, PC, PlayStation kadar eskidiğinde en düşük ayarlarda 20-30FPS oynuyor olacağım.

Evet PS5'te 4K 60FPS stabil. Dün Resident Evil Village oynadım mesela RTX ile 4K 45FPS veriyor.
Bu donanımın Pro'su falan da gelmez bana göre. PS5 süper Slim'e kadar gider ama

Şu pandemideki stok sorunu olmasa muhtemelen PS5 övgüden çok eleştiriye maruz kalacak bir konsol olacaktı başlangıç için. Hem çıkış oyunlarının zayıflığı hem konsolda şu zamana kadar görünen sıkıntılar çok büyük eleştiriler almasına neden olacaktı. Pandemi bu noktada imdadına yetişmiş gibi görünüyor Sony'nin. Özellikle ilk kez Microsoft cephesinin bu kadar iyi bir rakip sunabildiği bir dönemde pazarda majör değişiklikler görebilirdik normal şartlar altında.

Şu pandemideki stok sorunu olmasa muhtemelen PS5 övgüden çok eleştiriye maruz kalacak bir konsol olacaktı başlangıç için. Hem çıkış oyunlarının zayıflığı hem konsolda şu zamana kadar görünen sıkıntılar çok büyük eleştiriler almasına neden olacaktı. Pandemi bu noktada imdadına yetişmiş gibi görünüyor Sony'nin. Özellikle ilk kez Microsoft cephesinin bu kadar iyi bir rakip sunabildiği bir dönemde pazarda majö değişiklikler görebilirdik normal şartlar altında.

Kesinlikle katılıyorum. Ben PS5'in önemsenerek yapıldığını düşünmüyorum. Gerçekten çok sorunlu yani ben sorun yaşamadım ama yaşayanların sayısı az da değil. Ben işin kötü yanını söyleyeyim şu an garantiden bile değişim yapamıyor o derece vasat durumda. Yani bugün benim PS5 bozulsa para iadesi yapıyorlar. Bu dediğimi sallamıyorum Facebook PS5 grubunda konuştuğum arkadaşlar söylediler onlarınki aldığı gün bozuldu ve garantiye verdiler 3 hafta sonra aramışlar stoğumuz yok diye. Eylül'e kadar da tarih vermişler çok garip ve çok saçma. Aynı şeyi Apple yapsa olay olur. Pandemiye sığınıyor Sony ama herhalde bu pandemi bir tek Sony'e var, Microsoft'ta her şey yolunda böyle oh mis gibi sorunsuz üretti ama adamlar işi ciddiye almış belli.
Series X'in sesli çalıştığına dair daha bir tane yorum okumadım :)

Kesinlikle katılıyorum. Ben PS5'in önemsenerek yapıldığını düşünmüyorum. Gerçekten çok sorunlu yani ben sorun yaşamadım ama yaşayanların sayısı az da değil. Ben işin kötü yanını söyleyeyim şu an garantiden bile değişim yapamıyor o derece vasat durumda. Yani bugün benim PS5 bozulsa para iadesi yapıyorlar. Bu dediğimi sallamıyorum Facebook PS5 grubunda konuştuğum arkadaşlar söylediler onlarınki aldığı gün bozuldu ve garantiye verdiler 3 hafta sonra aramışlar stoğumuz yok diye. Eylül'e kadar da tarih vermişler çok garip ve çok saçma. Aynı şeyi Apple yapsa olay olur. Pandemiye sığınıyor Sony ama herhalde bu pandemi bir tek Sony'e var, Microsoft'ta her şey yolunda böyle oh mis gibi sorunsuz üretti ama adamlar işi ciddiye almış belli.
Series X'in sesli çalıştığına dair daha bir tane yorum okumadım :)
Sony Exclusive işini zamanında doğru yaptığı için onun ekmeğini yemeye devam ediyor. Ben bunu Türkiye'deki Passat takıntısına benzetiyorum. Zamanında aynı segmentteki rakiplerine göre daha iyi araba olduğu için tutan Passat, bugün tüm rakiplerinden çok daha pahalı ve az değişim gösteren araba olmasına rağmen gözü kapalı alan bir kitle var. 508, İnsignia gibi modeller ağzıyla kuş tutsa da pazarı alamıyor Passat'tan. Xbox için de aynı şey geçerli. PS öyle bir isim yapmış ki bilip bilmeyen, Exclusive sevip sevmeyen herkes PS5 istiyor. Microsoft cephesi için tarihi fırsat var. 3-5 tane sağlam oyun patlatırlarsa Sony pazarı bu jenerasyonda kaybeder. Makineler arasında Performans ve dayanıklılık konularında bariz fark var gibi görünüyor çünkü şimdilik.

Sony Exclusive işini zamanında doğru yaptığı için onun ekmeğini yemeye devam ediyor. Ben bunu Türkiye'deki Passat takıntısına benzetiyorum. Zamanında aynı segmentteki rakiplerine göre daha iyi araba olduğu için tutan Passat, bugün tüm rakiplerinden çok daha pahalı ve az değişim gösteren araba olmasına rağmen gözü kapalı alan bir kitle var. 508, İnsignia gibi modeller ağzıyla kuş tutsa da pazarı alamıyor Passat'tan. Xbox için de aynı şey geçerli. PS öyle bir isim yapmış ki bilip bilmeyen, Exclusive sevip sevmeyen herkes PS5 istiyor. Microsoft cephesi için tarihi fırsat var. 3-5 tane sağlam oyun patlatırlarsa Sony pazarı bu jenerasyonda kaybeder. Makineler arasında Performans ve dayanıklılık konularında bariz fark var gibi görünüyor çünkü şimdilik.
Evet çok güzel örnek olmuş araba konusunda da aynen dediğiniz gibi . PS CEO'su Jim Ryan dediğine göre bu nesil çok fazla exclusive getireceklermiş PS5'e. Series X evet sağlam ama şu an için daha yeni nesil bir konsol olmasına rağmen çıkış oyunu bile yok o yüzden pazarda geri kaldı.
Bir de gariptir aradaki performans farkı oyunlarda ortaya çıkamıyor birçok oyun PS5'te daha iyi çalışıyor veya iki konsolda da aynı çalışıyor ileride belki durum değişir ama mesela Resident Evil Village iki konsolda da 4K rtx ile 45fps veriyor. Ben beklerdim ki Xbox tarafında series x'te 4K RTX ile en azından 60fps verebilmeliydi. Bunun gibi mesela. Bir tek Hitman 3'te önde PS5'ten bildiğim kadarıyla. Umarım bu açığı kapatır Microsoft ekibi

Geri
Yukarı