PS5 vs Oculust Quest 2

Bence oturmaya başlamış bile. Rekabetçi oyunlarda her ne kadar emeklese de sim racing denen yarış oyunlarında direksiyon setiyle triple monitör'den çok daha hassas ve detaylı hissiyat elde edilebiliyor. Ayrıca VR'ı sadece Quest 2 diye düşünmemek lazım. Bunun HP Reverb G2'si var Pimax'leri var. Her ne kadar fiyatlar pahalı olduğundan biz göremesek de aslında oyunculuğun gidişatı yavaş yavaş oraya kaymaya başladı. Yarış ve uçuş simülasyonları da öncü konumda şu an. Ancak Quest 2 bence özellikle şu anda şişirilmiş balon. 400 dolarlık VR'ın 13k'yı aşkın fiyata sahip olması da bunun göstergesi.
Reddit sayfalarında gezildiği zaman zaten oturmaya başladığını insan anlamaya başlıyor. Sadece Quest'ın redditinde bile tonlarca yeni oyunlar kodlayan developer insanlar var ve Quest 2'nin updateleri de günden güne güzelleşiyor.

Reddit sayfalarında gezildiği zaman zaten oturmaya başladığını insan anlamaya başlıyor. Sadece Quest'ın redditinde bile tonlarca yeni oyunlar kodlayan developer insanlar var ve Quest 2'nin updateleri de günden güne güzelleşiyor.
Kesinlikle çok haklısınız hocam. Zaten PCVR şu an ayrı bir dünya. Tabii bunlar için 4K ve üzerini akıcı 90 FPS açacak sistemler gerekiyor. Steam VR da gelişmeyi sürdürüyor çoğu oyun VR Update alıyor.

Son düzenleme:
Kiralama sitelerinden aldığınız zaman çok bir zevk alacağınızı düşünmüyorum çünkü oyunlar dolar bazlı satılıyor ve ücretsiz oyunlar çok da iyi değil. Fakat malum yöntemler ile yüklemek mümkün şahsen ben de öyle kullanıyorum yalan atmak gibi olmasın.
Oyun oynamayacağım bir kaç video izleyeceğim.

Kesinlikle çok haklısınız hocam. Zaten pcvr şu an ayrı bir dünya. Tabii bunlar için 4K ve üzerini akıcı 90 FPS açacak sistemler gerekiyor. Steam VR da gelişmeyi sürdürüyor çoğu oyun VR Update alıyor.

Evet haklısınız, PCVR için direkt ayrı olarak sağlam bir sistem gerekiyor fakat Oculus'un ürünleri genel olarak böyle değil. Evet, bilgisayara bağlayıp PCVR oyunlarını da oynayabiliyorsunuz fakat mağazası geniş, oyunları direkt Oculus mağazasına yayınlayan kişiler ve firmalar da mevcut bunun için bence Oculus şu anlık açık ara önde duruyor diğer ürünlere oranla. Tabii bu benim için bu ülkede böyle diğer ülkede yani alım gücünün daha iyi olduğu yerlerde muhtemelen diğer ürünler daha iyi olur çünkü sisteminiz sağlam olur vesaire.

Yeni konular

Geri
Yukarı