PS5 vs Oculust Quest 2

VR teknolojisi henüz emekleme aşamasında ve gelişimi çok çok yavaş. Nintendo'nun 90'larda çıkardığı VirtualBoy bize şu an ne kadar işlevsiz geliyorsa günümüz VR aletleri de yıllar sonra böyle anılacak.

Playstation VR ve HTC Vive kullandım. Lunapark tabirine katılıyorum. İçeriği çok kısıtlı ve hantal bir teknoloji. İnsan kurmaya bile üşeniyor bir süre sonra.

Playstation 5 ise iyi bir PC sahibi olan biri için mantıklı gelmiyor bana.

2-3 yıla oturur bence.

Desteklenirse oturur. 3D oyunculuk da çok potansiyel vaadediyordu. Nvidia 3D Vision standında denemiştim, büyüleyiciydi. Fakat ne olduğunu gördük. Umarım bu sefer farklı olur.
@4D0niSs bu arada PS5 kullandım bir yıl kadar. Gözümle gördüğümü söylüyordum.

Kullanmamış olan arkadaşlar yerine kullanan biri olarak cevap vermek gerekirse sağlam bir bilgisayarınız var ise PS5 çok kullanmadım yanlışım olmasın exclusive oyunları oluyor diye biliyorum sadece onları oynamak için PS5 almaya bence gerek yok. Aktif olarak her gün Quest 2 kullanıyorum, yeri geliyor arkadaşımla beraber Population One oynuyoruz yeri geliyor fitness uygulamaları ile hem kendimi rahatlatıyorum hem de vucudumu, yeri geliyor 3D film indirip oturduğum yerden rahat bir şekilde izliyorum. Gidemediğim ya da gidemeyeceğim yerlerin de görünüşlerini az da olsa Wander uygulaması ile deneyimlemiş oluyorum. Eğer sadece oyun oynamak gibi bir düşünceniz varsa Quest 2 pek önermem. Alan herkes kenara koyup bırakıyor fakat ben sıkılmam bazı oyunlar da rank kasar, yabancı insanlarla sosyal bir şekilde iletişim gerçekleştiririm diyorsanız Quest 2'yi öneririm.
Görüntü nasıl? 4K 360 derece videolarda? Bulanıklık yok değil mi böyle tamamen gerçekçi mi.

Görüntü nasıl? 4K 360 derece videolarda? Bulanıklık yok değil mi böyle tamamen gerçekçi mi?

Kendi başlığı ile mükemmel bir görüntü oluşturmak için bayağı uğraşmak gerekiyor onun için ekstra aparatlar vs kullanıyorum. Göz problemim olduğu için gözlük takmam gerekiyor gerçek hayatta fakat Quest 2'yi gözlüksüz kullansam bile rahatsız etmeyecek bir görüntüye sahip olabiliyorum. Bulanıklık yok.

Kendi başlığı ile mükemmel bir görüntü oluşturmak için bayağı uğraşmak gerekiyor onun için ekstra aparatlar vs kullanıyorum. Göz problemim olduğu için gözlük takmam gerekiyor gerçek hayatta fakat Quest 2'yi gözlüksüz kullansam bile rahatsız etmeyecek bir görüntüye sahip olabiliyorum. Bulanıklık yok.
Vallahi çok kısandım ya yapmak istediğim bir sürü şey var o gözlükle, almaya para yok şuan belki kiralama sitelerinden kiralarım.

Vallahi çok kısandım ya yapmak istediğim bir sürü şey var o gözlükle, almaya para yok şuan belki kiralama sitelerinden kiralarım.
Kiralama sitelerinden aldığınız zaman çok bir zevk alacağınızı düşünmüyorum çünkü oyunlar dolar bazlı satılıyor ve ücretsiz oyunlar çok da iyi değil. Fakat malum yöntemler ile yüklemek mümkün şahsen ben de öyle kullanıyorum yalan atmak gibi olmasın.

İyi PC varken konsola gerek yok. Zaten gelecek oyunlar. Hem de daha iyi grafiklerle oynayabileceksiniz.

PC olmasına rağmen konsola bence gerek vardır. Eğer PlayStation exclusive oyunlarını seviyorsanız alabilirsiniz. 2-3 yıl bekleyip oynarım demekte sizin kararınız.

Yok 20-30 yıl var hocam. Abartı oldu sanki. Teknoloji her gün hızına hız katıyor. 2-3 yıla oturur bence.
Bence oturmaya başlamış bile. Rekabetçi oyunlarda her ne kadar emeklese de sim racing denen yarış oyunlarında direksiyon setiyle triple monitör'den çok daha hassas ve detaylı hissiyat elde edilebiliyor. Ayrıca VR'ı sadece Quest 2 diye düşünmemek lazım. Bunun HP Reverb G2'si var Pimax'leri var. Her ne kadar fiyatlar pahalı olduğundan biz göremesek de aslında oyunculuğun gidişatı yavaş yavaş oraya kaymaya başladı. Yarış ve uçuş simülasyonları da öncü konumda şu an. Ancak Quest 2 bence özellikle şu anda şişirilmiş balon. 400 dolarlık VR'ın 13k'yı aşkın fiyata sahip olması da bunun göstergesi.

Yeni konular

Geri
Yukarı