PS5 vs RX 6600 sistem

Adonis31

Hectopat
Daha fazla  
Bende RX 6600 sistem var. Normalde performans icin PS5 almak istiyordum, ozel oyunlar zaten PC'ye geliyor kaldi ki cogu ozel oyunu da PS4'te bitirmistim.

Sorum su: FSR 3.0 ve frame generation geldigi icin RX 6600 PS5 performansi verebilir mi? Bence verebilir. Sizin gorusunuzu merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende RX 6600 sistem var. Normalde performans icin PS5 almak istiyordum, ozel oyunlar zaten PC'ye geliyor kaldi ki cogu ozel oyunu da PS4'te bitirmistim.

Sorum su: FSR 3.0 ve frame generation geldigi icin RX 6600 PS5 performansi verebilir mi? Bence verebilir. Sizin gorusunuzu merak ediyorum.

Kanka senin sorduğun sorunun özeti şu arabamı almam daha iyi ev mi?

Yani sadece amacın oyun değilse PC daha mantıklı. PS5'i mesela 2.elde çok kolay elinden çıkartabilirsin. Bir çok sebep var. Mesela ben Ps4'üm varken kendimi bloke edilmiş gibi görüyordum o zaman bilgisayarım yoktu. Eğer FPS oyunları falanda oynayacaksanız PC.

Şimdi RX6600 gayet iyi FSR3.0'a güvenme o kadar başarılı değil eğer dediğin gibi özel oyunları bitirdiysen PC daha iyi zaten tek amacın oyun değildir zaten o yüzden PC daha mantıklı olacaktır.

Zaten elinde sistemin varmış ama almak tamamen sana kalmış.

Tabiki vermez, veremez. Dünyada 40 milyon playstation 5 var yani bir oyun çıkartacak insan oyununu playstation için optimize ederek 40 milyon insana ulaşabiliyor ki bu playstationların özellikleri seri farkı dışında tamamen aynı. Bilgisayarda ise ram, güç, ekran kartı, işlemci milyon tane parametre var ve her kullanıcının özellikleri farklı dolayısıyla Playstation'daki kadar iyi optimize çıkartamıyorlar. Zaten bu yüzden Playstation'da 4k oyun oynayabilirken rx 6600 ile oynayamazsın. RX 6600 bilgisayarım olsun diyorsan mantıklı Playstation ise ham oyun oynayacağım diyorsan.

Tabii ki vermez, veremez. Dünyada 40 milyon PlayStation 5 var yani bir oyun çıkartacak insan oyununu PlayStation için optimize ederek 40 milyon insana ulaşabiliyor ki bu PlayStation'ların özellikleri seri farkı dışında tamamen aynı. Bilgisayarda ise RAM, güç, ekran kartı, işlemci milyon tane parametre var ve her kullanıcının özellikleri farklı dolayısıyla PlayStation'daki kadar iyi optimize çıkartamıyorlar. Zaten bu yüzden PlayStation'da 4K oyun oynayabilirken RX 6600 ile oynayamazsın. RX 6600 bilgisayarım olsun diyorsan mantıklı PlayStation ise ham oyun oynayacağım diyorsan.

Zaten PC var FSR 3.0 ile 2K ultrada akarım diyordum ayrıca PS5 çoğunlukla 2K 60 FPS.

Zaten PC var FSR 3.0 ile 2K ultrada akarım diyordum ayrıca PS5 çoğunlukla 2K 60 FPS.
Paran varsa o parayla başka yapacak işlerin yoksa alabilirsin elinde pc var o oyunları açabilen zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı