PS5 vs Series X

lastbjorNN

Hectopat
Yer
Berlin
PC piyasasından çekilip konsola geçeceğim. İkisi arasında kararsız kaldım. Çoğu arkadaşım PS5 üzerinde tercihini kullan diyor, fakat sizin de fikrinizi almak istedim. Xbox Game Pass veya PS Plus kullanacağım.

Net PS5, Xbox'a vereceğin paraya biraz daha koy PC al arkadaşın dediği gibi gamepad tak aynı şey zaten. Xbox'a özel pek fazla oyun yok.

Özel oyun sevmiyorsan kesinlikle Series X, geriye dönğk uyumluluk vs gibi özellikleri var.
Ama benim gibi özel oyun seven birisi isen PS 5.

PC piyasasından çekilip konsola geçeceğim. İkisi arasında kararsız kaldım. Çoğu arkadaşım PS5 üzerinde tercihini kullan diyor, fakat sizin de fikrinizi almak istedim. Xbox Game Pass veya PS Plus kullanacağım.

PS özel oyunları ilginizi çekiyorsa PS5 alın.

Kıyaslama teker teker alanlar içerisinde yaparsak:

Performans: Performans konusunda ne kadar gameplay izlerseniz izleyin ikisi de benzer sonuçlar vereceğini görürsünüz. PS5 ve XSX 1080p ve 2K'da genelde 60, 4K'da da 30 FPS verir.
Kol: Kol olarak Xbox yeni kol sızıntısı olsa da şu anı kıyaslarsak bariz bir şekilde PS5 kolu haptic feedback ile önde diyebiliriz.
Oyun: Oyun olarak Xbox'un özel oyun konusunda PS'ye göre çok daha kötü olduğu bariz. İleride ne çıkar bilmeyiz ama God of War, Spider-Man vb varken Xbox'unkiler çok daha kötü.
Depolama: Arada 100 GB'lik fark var yaklaşık. Bu fark çok etki edeceğini söyleyemeyiz. Zaten PS5 Slim de 1TB oldu.
Para: Fiyat konusunda zaten benzerler. Oyun fiyatı konusunda bu enflasyonda ben şahsen ikisini de önermem. 2'si de 2-3 yılda bir konsol parası daha çıkartır öyle diyeyim. Game Pass çok iyi bir sistem. PSPLUS var desek de PS4'ümden biliyorum çok az oyunu var ve çok pahalı. Ha bu 2 hizmete güvenmek çok tehlikeli. Yarın öbür gün Game Pass 500 lira olur kalırız mazallah.

Sonuç: Oyunlara binlerce lira verebilecek gücünüz varsa PS5 öneririm. Param yok ama İlle de konsol diyorsanız XSX ile Game Pass hizmetinden enazından bol bol oyun oynayabilirsiniz. Genel olarak ben PC öneriyorum artık fakat konsol olarak paranız varsa PS yoksa Xbox derim.

PC'den konsola geçeceksiniz ama hangi amaçla? PC'den sıkıldım veya yoruldum bu sebepten konsola geçeceğim derseniz Xbox Series X daha iyi olur. Yeni birşeyler görmek isterseniz de PC'ye henüz gelmeyen 1. parti Sony yapımları için PS5'de alınabilir ama PC yoksa Xbox daha mantıklı.

Yeni konular

Geri
Yukarı