PS5 vs Xbox Series S

Ben bu cihazı 1080p TV de kullanacağım Max ayarlarda RTX Full 60 FPS oynayacağım ve ileride çıkacak olan oyunlarda da bunun değişeceğini zannetmiyorum.
Bunu size kim söyledi veya nerden duyduysanız yanlış. RTX ayarını birçok oyunda siz açamazsınız. Çoğunlukla geliştiriciler koyarsa oyun içinde aktif olur. Grafik veya çözünürlük ayarı yapmanızın imkanı yok. Varsa oyun içinde en fazla Çözünürlük veya Performans modları arasında geçiş yapabilirsiniz.

1) PS5 o fiyata emin olun size sıkıntı çıkartacaktır ve bütçe konusunda bazı problemleriniz var ise PS'te oyun oynamak xboxa göre çok daha pahalı bilirsiniz.
2) bende 1080p TV'de Xbox Series S kullanıyorum oyunlarda grafik konusunda bir problem yaşamadım göze gayet hoş ve diğer konsollarla kıyaslama yaptığım zaman çok bir fark göremedim. 1080p TV'de size sorun çıkarmaz zaten, hangi oyun 1080 de açtığınızda size Series S'te sorun çıkarabilir.
Eğer siz Xbox tarafını seçerseniz ve ileride 4K bir TV'ye geçebilirim derseniz Series X daha mantıklı olur ama bütçe diyorsanız gönül rahatlığıyla Series S alabilirsiniz.

İlla şu an bir konsol alman şart mıdır hocam? Paranı koruyacak bir yere (altın gibi yatırım tavsiyesi değildir) yatırıp üstüne katıp alsan falan.

Param var ama çok buraya bütçe ayırmak istemiyorum gelecek planlarım var zaten yatırım falan bu paramın yaklaşık 4/1 civarında tüketebilir PS5.

Bunu size kim söyledi veya nerden duyduysanız yanlış. RTX ayarını birçok oyunda siz açamazsınız. Çoğunlukla geliştiriciler koyarsa oyun içinde aktif olur. Grafik veya çözünürlük ayarı yapmanızın imkanı yok. Varsa oyun içinde en fazla Çözünürlük veya Performans modları arasında geçiş yapabilirsiniz.
Teşekkürler bilmiyordum

1) PS5 o fiyata emin olun size sıkıntı çıkartacaktır ve bütçe konusunda bazı problemleriniz var ise PS'te oyun oynamak xboxa göre çok daha pahalı bilirsiniz.
2) bende 1080p TV'de Xbox Series S kullanıyorum oyunlarda grafik konusunda bir problem yaşamadım göze gayet hoş ve diğer konsollarla kıyaslama yaptığım zaman çok bir fark göremedim. 1080p TV'de size sorun çıkarmaz zaten, hangi oyun 1080 de açtığınızda size Series S'te sorun çıkarabilir.
Eğer siz Xbox tarafını seçerseniz ve ileride 4K bir TV'ye geçebilirim derseniz Series X daha mantıklı olur ama bütçe diyorsanız gönül rahatlığıyla Series S alabilirsiniz.

Teşekkürler galiba Series S alacağım para çok ayırmak istemiyorum. Artık nasip ileride almak PS5 veya Series X'i.

Ben 2. el bir cihaz almak istiyorum Xbox Series S 6500 PS5 11.000 TL'ye buldum ikisi de tek kol Xbox tarafına bu yıl çoğu exculusive oyunlar gelecek. Ama görüntü kalitesi olarak daha kötü ve 900p kadar düşebiliyor. Bir de Game Pass kütüphanesi çok zengin ve oyunlar biraz daha ucuz ama pil derdi var. PS5 tarafında ise pil derdi yok ve exculusive oyunlar çok kaliteli ama PS Plus çok güzel değil ve daha pahalı bir de PS5 kolu daha güzel ama PS5'te hem kol hem de cihaz anlamında bayağa bir sorun çıkardığını duydum. Ben bu cihazı 1080p TV de kullanacağım Max ayarlarda RTX Full 60 FPS oynayacağım ve ileride çıkacak olan oyunlarda da bunun değişeceğini zannetmiyorum. Ama Xbox Series S ileride 30 FPS hatta belki altına bile düşebilir hem görüntü kalitesi de aynı anda düşebilir. Ve oyun zevki kalmayabilir. Buradaki en büyük etken aslında para sonuçta PS5 gibi bir cihazı 1080p TV de kullanmak ta hoş gelmiyor ama sırf onun içinde bir monitöre 8000 TL vermek de çok akıllıca gelmiyor. Sizce ne yapmalıyım?
PS5 ile Series S karşılaştırmak Series S ile PS4 karşılaştırmaya benziyor. PS5 rakibi Xbox Series X'dir, bu doğrultuda özellikleri veya oyunları hoşunuza giden cihazı alın, şu şundan daha iyidir denilmez çünkü kişisel zevke kalıyor. Ayrıca PS5'i nerde o fiyata buldunuz, Dolap'ta mı?

PS5 her türlü daha üstün cihaz Series S'den. Series X ile karşılaştırılırsa da hangi taraftaki oyunları daha çok seviyorsanız onu tercih edin. PS tarafı daha çok kişiye hitap ediyor ve birçok kişi gibi bende oyunlar tarafında açık ara önde olduğunu düşünüyorum. Anladığım kadarıyla siz de exc oyunları oynamak istiyorsunuz o yüzden PS5 daha mantıklı olur. PS Plus Deluxe vs Game Pass'te de yine hangi oyunları sevdiğinize bağlı olarak değişir durum.

Yeni konular

Geri
Yukarı