PS5 yerine RTX 4060 i5 12400F sistem mantıklı mı?

Slenders

Decipat
Daha fazla  
Arkadaşlar bundan yaklaşık 2 2.5 ay önce 21.500'e 4060 i5 12400F sistem aldım.

PS5 alacaktım ama Valorant CS falan oynadığım için PC aldım hikayeli oyunlar da oynuyorum tabii sizce PC alarak en doğru kararı mı verdim? 4060 pc>PS5 mi yoksa PS5>4060'lı PC mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kişiden kişiye ve oynadığınız oyuna göre değişir.

Bende hem PC hem PS var. Bilgisayardan CS oynuyorum ama sıkıldığımda GT7, GoW vb oyunlar için PS geçiyorum.

Kullanım amacınız önemli.

4060 daha güçlü gibi. Birde grafikler fark ediyor bayağı. PS 5 normal grafik ayarları ile oynarken 4060 ile ultra'da oynarsın.

Benim görüşüm bu yönde.

Ayrıca PC'de yazılıma, oyuna erişmenin neredeyse sınırı yok yani.

PS5 alacaktım ama Valorant CS falan oynadığım için PC aldım hikayeli oyunlar da oynuyorum tabii sizce PC alarak en doğru kararı mı verdim? 4060 pc>PS5 mi yoksa PS5>4060'lı PC mi?

PS'deki çoğu oyun artık PC'de de var diyebiliriz. Valorant CS gibi oyunları da PS'de oynayamazsınız. Asla mantıksız olmaz. Kullanım amacınıza bağlı kişiden kişiye değişir, size PC daha uygun sanki.

Aynı oyunda yüksek çözünürlüklerde high Ultra arası ayarlarda PS5>4060
Çünkü birbirimizi kandırmanın anlamı yok 4060 1080p kartı.
PS5 performans modunda medium high ayarlarda 2K 60FPS veriyor.
Ben hem PC hem konsol oyuncusuyum eğer PS5'ten iyi oyun deneyimi almak isterseniz ekran kartınız 4070 ve üzeri olması gerek.
Ayrıca ben doğru karar verdiğinizi düşünüyorum. Oynadığınız oyunlar o platformda yoksa isterse 4090 gücünde olsun hiçbir anlamı yok.

Aynı oyunda yüksek çözünürlüklerde high Ultra arası ayarlarda PS5>4060
Çünkü birbirimizi kandırmanın anlamı yok 4060 1080p kartı.
PS5 performans modunda medium high ayarlarda 2K 60FPS veriyor.
Ben hem PC hem konsol oyuncusuyum eğer PS5'ten iyi oyun deneyimi almak isterseniz ekran kartınız 4070 ve üzeri olması gerek.
Ayrıca ben doğru karar verdiğinizi düşünüyorum. Oynadığınız oyunlar o platformda yoksa isterse 4090 gücünde olsun hiçbir anlamı yok.
ben 1080p için aldım zaten

ps5 de alsam 1080p kullanacaktım

ps5 de alsam 1080p kullanacaktım
ve valorant cs oynayan biriyim sık sık oynuyorum dc farkı da var tabi ki.

Kişiden kişiye ve oynadığınız oyuna göre değişir.

Bende hem PC hem PS var. Bilgisayardan CS oynuyorum ama sıkıldığımda GT7, GoW vb oyunlar için PS geçiyorum.

Kullanım amacınız önemli.
hocam gow falan pc de var ek olarak zaten steam de rdr2 days gone dying light 2 gta v gibi oyunlarım vardı ek para vermemek için de 4060lı sistem topladım hali hazırda asus vg249q1a monitörüm de vardı 1080p oyunculuğu için aldım bu kartı ps5 alsam gene 1080p oynamak zorunda kalırdım monitörüum 1920x1080 destekliyor.

@KİNGSEMİH Hocam peki bir şey söyleyeceğim bu sistemle Alan Wake 2 yüksek ayarlar 60-70 FPS alabilir miyim DLSS 3 +fg ile

Son düzenleme:
Ben 1080p için aldım zaten

PS5 de alsam 1080p kullanacaktım

Ve Valorant CS oynayan biriyim sık sık oynuyorum DC farkı da var tabii ki.

Hocam GoW falan PC de var ek olarak zaten Steam de RDR2 Days Gone Dying Light 2 GTA V gibi oyunlarım vardı ek para vermemek için de 4060'lı sistem topladım halihazırda ASUS VG249Q1A monitörüm de vardı 1080p oyunculuğu için aldım bu kartı PS5 alsam gene 1080p oynamak zorunda kalırdım monitörüum 1920x1080 destekliyor.

@KİNGSEMİH Hocam peki bir şey söyleyeceğim bu sistemle Alan Wake 2 yüksek ayarlar 60-70 FPS alabilir miyim DLSS 3 +fg ile

GoW oyunu maalesef PC'de yok. Tabii şu an senin için PC daha sağlıklı görünüyor. Ben mesela PS için özel alan yapmışım, direkt yataktan uzanarak oynuyorum. Kız arkadaşım ile de beraber oynamak için PS daha ideal oluyor.

GoW oyunu maalesef PC'de yok. Tabii şu an senin için PC daha sağlıklı görünüyor. Ben mesela PS için özel alan yapmışım, direkt yataktan uzanarak oynuyorum. Kız arkadaşım ile de beraber oynamak için PS daha ideal oluyor.

Ragnarok yok bir tek o da gelir diye düşünüyorum, bende joystick var hocam assasin Creed Valhalla'yı ben de yatarak oynuyorum ondan joystick aldım :D

Geri
Yukarı