PS5'e geçince 4'teki hesap satılmalı mı?

Miguel5

Femtopat
Daha fazla  
Selam iyi sosyaller. 3 senedir elimde 4 Pro var ve neredeyse bilinen olsun klasik denilenler olsun cogu oyunu oynadim ya da bitirdim. Sony benim gibi yukseltme yapacaklar icin kucuk bir çakallık yapmis durumda oda şu ki elimde ki dijital oyunların çoğu 4 icin ve 5E gecersem yeniden satin almam gerekiyor. 4 - 5 oyun hariç kutuphanemin çoğu bu sekilde. GTA 6 çıkmasına birkaç ay kala PS5'e geçeceğim. Sizce satmisken hesabida fiyata dahil edip satmalı mıyım? Çünkü cogu oyunu yeniden oynayamayacagim. Simdiden teşekkürler.

Yeniden satın alman gerekmiyor. Bütün PS4 oyunlarını oynayabilirsin.
Hocam sırf bu konu kafama takıldığından kurcalamistim ama magazada 4 ve 5 icin oyunlar ayri ayri paket sekilde satılıyor onun sebebi neden ? Eğer dediğiniz gibiyse benim icin daha iyi olur tabiki

PS4 oyunlarının %99'undan fazlası PS5'te çalışıyor. Bazıları PS5 için özel güncelleme de aldı PS4 oyunu olmalarına rağmen (The Division 2 mesela 60fps çalışıyor). Bence hesabı satmaya gerek yok.

Mağazada aynı oyunun hem PS4 hem PS5 sürümü gözükebilir lakin o oyunun PS4 sürümünü de alsan PS5'te oynayabilirsin. PS5'te PS4'teki oyunların neredeyse tamamı için geriye uyumluluk özelliği var. Yani PS4 hesabındaki 2014'te çıkmış bir oyunu PS5'te oynayabilirsin. Sadece PS4'teki gibi 30 FPS oynarsın ve grafiklerde artma olmaz.

Ha bu arada şuna da değineyim; God of War Ragnarok'un hem PS4 hem PS5 sürümü var. Eğer sen PS4 sürümünü alırsan o sürümü PS5'te de oynarsın. Sadece FPS değeri, grafikler vs. PS4'ten oynuyormuşsun gibi çalışır.

Yeniden satın alman gerekmiyor. Bütün PS4 oyunlarını oynayabilirsin.
Fakat PS5 de PS4 oyunlarını PS4 ile aynı kalitede oynayabiliyorsun. Ben PS4 GTA sürümünü 30FPS oynadım ve gidip PS5 sürümünü aldığımda Dualsense nin tüm özellikleri ve 60FPS vb. PS5 sürümüne döndü. Yani PS4 sürümünü oynamak demek, PS4 oynamak demek.

Selam iyi sosyaller. 3 senedir elimde 4 Pro var ve neredeyse bilinen olsun klasik denilenler olsun cogu oyunu oynadim ya da bitirdim. Sony benim gibi yukseltme yapacaklar icin kucuk bir çakallık yapmis durumda oda şu ki elimde ki dijital oyunların çoğu 4 icin ve 5E gecersem yeniden satin almam gerekiyor. 4 - 5 oyun hariç kutuphanemin çoğu bu sekilde. GTA 6 çıkmasına birkaç ay kala PS5'e geçeceğim. Sizce satmisken hesabida fiyata dahil edip satmalı mıyım? Çünkü cogu oyunu yeniden oynayamayacagim. Simdiden teşekkürler.
Satma, geriye dönük özelliği var, o hesabına ait oyunları oynayabilirsin.

Hocam sırf bu konu kafama takıldığından kurcalamistim ama magazada 4 ve 5 icin oyunlar ayri ayri paket sekilde satılıyor onun sebebi neden ? Eğer dediğiniz gibiyse benim icin daha iyi olur tabiki
Bende 4'den 5'e geçtim hiç bir sıkıntı olmadan 4'de ki tüm oyunlarını hesabını geçirdiğinde oynayabiliyorsun hocam.

Geri
Yukarı