PS5'i Amerikan tipi prizin dönüştürücüsüyle kullanmak zararlı mı?

ImGroot

Hectopat
Yer
Ankara - Antalya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Geçen hafta PS5 satın aldım, ithalatçı garantili olarak. PS5 ithal olduğu için güç kablosu bizim prizlerle uyumlu değil, Amerikan tipi. İlk kez konsol kullanıyorum, elimde bir tane dönüştürücü var ama prize tam oturmadığı için en ufak temasta prizden çıkıyor ve konsol birden kapanıyor böyle olunca da zarar gelecek diye korkuyorum. Bu durumda dönüştürücü alıp kullanmak mı daha zararsız olur yoksa orijinal kablo yok sanırım ama internetten uyumlu güç kablosu alıp kullanmak mı daha mantıklı? Fikirlerinizi benimle paylabilirseniz çok sevinirim :)

Kaliteli bir dönüştürücü alın hiçbir sorun olmaz ancak bu şekilde kullandığınız dönüştürücü ile tehlikeli olabilir cihaz açısından.

Uyumlu bir güç kablosu alabilirsin. Orjinalleri internette satılıyordur. Dönüştürücü de alabilirsin ama kaliteli düzgün bişey olsun.
Hangisi size daha uygun geliyorsa onu alın.

Güç kablosu almanın daha sağlıklı olacağını düşünerek güç kablosu siparişi verdim. Teşekkürler :)

Hocam PS5'in anlık fişini çekip sonra bir anda yine güç vermek uzun vadede zarar verebilir. Uyumlu bir kablo almanızı öneririm.

Hocam çevremde herkes öyle dediği için korktum açıkçası ve sürekli prizden çıkıyordu. Şimdilik kablo gelene kadar bekliyorum.

Geri
Yukarı