PS5'i̇n oluşturduğu hayal kırıklığı

Hocam Dualsense konusunda problem yaşamadığınız sürece şanslısınız coil whine benim her türlü teknolojik cihazımda var, bence pek dert etmeyin. Dualsense üzerindeki drift problemi daha korkutucu. Cihazı yurtdışından almak istiyorum ama garanti konusu epey kafa karıştırıyor.
Şubat Ayında nasıl aldın sürekli araştırıyorum geliş tarihini neden ben görmedim ve hangi siteden aldın ps yi aylardır bekliyorum
Şubatta Mediamarkt, Vatan, Amazon, Overgame, Teknosa, Turkcell, D&R, Arçelik vs. hepsi sattı hocam. 4-10 Şubat arası yaşandı genel olarak. Size tavsiyem Overgame'i arayıp ismini yazdırmanız, kafa rahat bir şekilde almanın en iyi yolu bu.

Şubat Ayında nasıl aldın sürekli araştırıyorum geliş tarihini neden ben görmedim ve hangi siteden aldın PS'yi aylardır bekliyorum

Twitter PS5stok sayfasını takip et, MediaMarkt üzerinde satışa çıkmıştı onu kaçırmıştım sonra dedim Vatan Teknosa gibi yerler de stok açacaktır.
Ondan sonra 5 şubat günü sabah 7'de kalktım her dakika Vatan Teknosa Amazon gibi yerlerin sayfalarını yeniledim.
Saat 11.15 Vatan'da yakaladım aldım cihazı sitede ilk alanlardan oldum rahatça kart bilgilerimi girip siparişimi verdim. 11 şubatta elimde oldu.
İşte bu kadar :)
Hocam Dualsense konusunda problem yaşamadığınız sürece şanslısınız coil whine benim her türlü teknolojik cihazımda var, bence pek dert etmeyin. Dualsense üzerindeki drift problemi daha korkutucu. Cihazı yurtdışından almak istiyorum ama garanti konusu epey kafa karıştırıyor.

Şubatta MediaMarkt, Vatan, Amazon, Overgame, Teknosa, Turkcell, D&R, Arçelik vs. hepsi sattı hocam. 4-10 şubat arası yaşandı genel olarak. Size tavsiyem Overgame'i arayıp ismini yazdırmanız, kafa rahat bir şekilde almanın en iyi yolu bu.

İsim yazdırmayı önermiyorum. Her yere yazdırmıştım aramadılar bile beni. Mail dahi atmadılar.
İnternetten alman lazım.

Twitter PS5stok sayfasını takip et, MediaMarkt üzerinde satışa çıkmıştı onu kaçırmıştım sonra dedim Vatan Teknosa gibi yerler de stok açacaktır.
Ondan sonra 5 şubat günü sabah 7'de kalktım her dakika Vatan Teknosa Amazon gibi yerlerin sayfalarını yeniledim.
Saat 11.15 Vatan'da yakaladım aldım cihazı sitede ilk alanlardan oldum rahatça kart bilgilerimi girip siparişimi verdim. 11 şubatta elimde oldu.
İşte bu kadar :)

İsim yazdırmayı önermiyorum. Her yere yazdırmıştım aramadılar bile beni. Mail dahi atmadılar.
İnternetten alman lazım.
Dikkat ettiyseniz Overgame'i önerdim hocam, bu konuda önerebileceğim tek yer de o olur. Aralıkta isim yazdırmıştım şubat stoğu için aradılar fakat yurtdışından alacağımı söyleyip teşekkür ettim. Ocakta, hatta şubat başı isim yazdıran herkesi de aramışlar.

Dikkat ettiyseniz Overgame'i önerdim hocam, bu konuda önerebileceğim tek yer de o olur. Aralıkta isim yazdırmıştım şubat stoğu için aradılar fakat yurtdışından alacağımı söyleyip teşekkür ettim. Ocak'ta, hatta şubat başı isim yazdıran herkesi de aramışlar.

Evet hocam haklısınız pardon. Ben direkt elektronik peraken de mağazalarını düşündüm onlara yazdırmıştım.

Dikkat ettiyseniz Overgame'i önerdim hocam, bu konuda önerebileceğim tek yer de o olur. Aralıkta isim yazdırmıştım şubat stoğu için aradılar fakat yurtdışından alacağımı söyleyip teşekkür ettim. Ocak'a, hatta şubat başı isim yazdıran herkesi de aramışlar.

İsim yazdırma derken hocam, nereye yazdırıyorsunuz isimleri?

Arkadaşlar en son konuma gelenler bilir. Coil whine canımı sıkmıştı. Ben de neredeyse 1 haftadır araştırdım ve sizinle paylaşmak istedim diğer PS5 kullananlar da bu yazıyı okursa iyi olur. Bunlar benim gözlemimdir bilimsel bir şey değildir.
1-Facebook grubuna (PS5 kullananlar )girdim ve oradaki insanlara sordum. Orada 20 mesaj geldiyse 18'i aynı şeyden şikayetçi.
2-şunu da söylemek gerekir şu ana kadar satılan cihazlarda az sesli olanlar da var çok sesli olanlar da.
3-bazı cihazlar resmen ciddi coil whinelı bizim PS kanalındaki arkadaşın dijital sürümü kullanıyormuş ve oyunu durdurunca farklı ses oyun esnasında farklı ses alıyor o kadara kadar değişken bir sesli olanlar da var. Bana göre asıl coil whine o.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

4-kimilerininki sabitmiş. Öyle oyunda keyfine göre ses verip azaltmıyormuş. Ancak 1-1, 5M'den duyuluyormuş ve bu cızırtıdan şikayetçiler haklı olarak.
İşin komik yani kimisi garantiye vermiş bu yüzden bir şey yok deyip geri göndermişler. Sony harbiden cihazı böyle ürettiyse bu nesilde vay haline.
5-benim cihazda ben çok takılmışım. Bariz sessiz yani çok çok az bir ses var o da fan sesi sanırım yani resmen cihazdan soğumak üzereydim birkaç kişiyle videolu olarak kıyaslama da yaptık benimki gayet iyi kalıyor diğerlerine göre. O konuda ben sevindim önceki konularda biraz abartmışım. Daha doğrusu yeni nesil konsol beklentisinde fana da bakarken içime tam sinmedi. Rakibi Series X gayet fısıltıyla çalışırken bunda böyle olması üzücü. Hiç ses olmasa daha çok içime sinecekti.
Hiç ses olmasın derken yanlış anlaşılma olmasın tabii ki ses olacak ama böyle zar zor duyulacak derecede olsaydı iyi olurdu ben öyle hayal ediyordum almadan önce ama olsun buna şükür gene en iyileri arasında benim cihaz ses olarak.
6-marangoz testeresi gibi çalışanları da göz önünde bulundurarak söylüyorum şu an garantiye vermeyin cihazlarınızı boş yere içini açtırmış olursunuz bir şey yok diyebilirler.
7-benim pinpirikliliğim de var biraz işin içinde çok takıyorum böyle şeyleri. Demem o ki önceki konularda abartmış olabilirim oyunu sessiz oynadım birkaç dakika hiç de duyulmuyor aramızda bir adım olmasına rağmen.
8-siz ne düşünüyorsunuz? Katılıyor musunuz benim gözlemlerime?

Geri
Yukarı