PS5'in vidası kırıldı

Nd2009

Centipat
Daha fazla  
Merhaba,
Benim PS5'im içini açıp temizlemem gerekiyor ve artık yatay kullanmak istiyorum. Ancak standının vidasınin bir şeyini galiba kaybettim. Ayrıca vida ne tornavida ile ne kaşık ile ne başka bir şey açılmıyor sanırım vidası kırıldı. Onu nasıl becerdin demeyin artık ne yapmam gerekir. Yardım ederseniz çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• IMG_20230219_215714.jpg
    IMG_20230219_215714.jpg
    60,1 KB · Görüntüleme: 137
  • IMG_20230219_215723.jpg
    IMG_20230219_215723.jpg
    90,9 KB · Görüntüleme: 123
@AliKemal KUDU arkadaşın belirttiği gibi vidanın kırılacağını zannetmiyorum. Tornavida ile oynatmaya çalıştığınızda dönüyor mu yoksa sıkışmış gibi mi?

Macun ile ne alakası var hocam. Fan zamanla toz toplar ve kasanın içindeki sıcaklığı arttırır. Cihazın ömrünü kısaltır. Bunun için temizliği yapılması önerilir.

Bu garantiyi bozarmı sadece toz alacağım ve yatay kullanacağım.

Dosya Ekleri

• IMG_20230219_223911.jpg
    IMG_20230219_223911.jpg
    37,5 KB · Görüntüleme: 20
Sanırım çok mutlu oldunuz. Başta belirttiğim gibi emin olmadığımı belirtmiştim fakat bunun bozmadığını düşünüyorum hala. Çünkü kapak çok kolay şekilde açılıyor ve bileşenlere istesenizde oradan zarar veremezsiniz. Kağıtta bahsettiği kapak içindeki kasanın metal kapağı olabilir.

Buradaki arkadaşı da dinleyebilirsiniz. Bozmadığını belirtmiş fakat bozuluyorsada ben sorumluluk alamam hocam ona göre hareket etmenizi öneririm. Burada yapmanız gereken en mantıklı hareket Sony müşteri hizmetleri ile görüşmek.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu garantiyi bozarmı sadece toz alacağım ve yatay kullanacağım.
Benim kuzenim hep kendi yapıyordu temizleme işini. Garantiye verdiğindede adamlar sıkıntı etmemiş kabul etmiş yani. Hem kısa süren bir iş için adamlar niye yapmamak için PS de bir sorun arasın? En fazla etiketine bakarlar zaten. Garantiyi abartan varsa kendi kendine senaryo oluşturuyordur.

Sanırım çok mutlu oldunuz.
Dostum biz hasım değiliz. Ama benim yaşım başım var, 30 senedir PC'ydi, atariydi içindeyim. Yani artık mantığım bile bişey bilmese de genelde doğru şeyi buluyor. Burada bir gece yarısı tepkisi oluştu bana, olur, gençler gece gece aksiyon istemiştir, bunu da çok öyle büyütmüyorum.

Ama işte, insanın dediği çıkınca tabi bir tebessüm oluyor. İyi geceler.

Şu iki yazıyı okumanızı tavsiye ederim.

Dostum biz hasım değiliz. Ama benim yaşım başım var, 30 senedir PC'ydi, atariydi içindeyim. Yani artık mantığım bile bişey bilmese de genelde doğru şeyi buluyor. Burada bir gece yarısı tepkisi oluştu bana, olur, gençler gece gece aksiyon istemiştir, bunu da çok öyle büyütmüyorum.

Ama işte, insanın dediği çıkınca tabi bir tebessüm oluyor. İyi geceler.
Hocam sizin attığınız mesaj zaten bir mana içeriyordu. Ben burada kavga etmek için ileti atmıyorum. Daha önce bende bir PS kullanıcısı olduğum için yardımcı olmaya çalışıyorum. Bende meseleyi daha fazla uzatmak istemiyorum sizede iyi geceler.

Dosya Ekleri

• IMG_20230220_005935_431.jpg
    IMG_20230220_005935_431.jpg
    348,5 KB · Görüntüleme: 14
  • IMG_20230220_005956_640.jpg
    IMG_20230220_005956_640.jpg
    502 KB · Görüntüleme: 16
Benim kuzenim hep kendi yapıyordu temizleme işini. Garantiye verdiğindede adamlar sıkıntı etmemiş kabul etmiş yani. Hem kısa süren bir iş için adamlar niye yapmamak için PS de bir sorun arasın? En fazla etiketine bakarlar zaten. Garantiyi abartan varsa kendi kendine senaryo oluşturuyordur.
Şu iki yazıyı okumanızı tavsiye ederim.

Hocam sizin attığınız mesaj zaten bir mana içeriyordu. Ben burada kavga etmek için ileti atmıyorum. Daha önce bende bir PS kullanıcısı olduğum için yardımcı olmaya çalışıyorum. Bende meseleyi daha fazla uzatmak istemiyorum sizede iyi geceler.
Sevgili yardım sever arkadaşlar.. mana filan yok.. biri mana der diğeri hakaret sanar. Gece gece üzerinize alınacak bir şey aramayın, kelimelerle boğuşmayın.

Sorun aletin açılıp açılmaması değil zaten. Biraz işe yatkın biri zaten yapar, yapsın.. ama bakın 3 mü 4 mü defa anlatmaya çalışıyorum. Arkadaşın yanlışlıkla bir yere zarar verme potansiyeli var. Ve bu bahsedilen temizlik öyle bir yıllık alet için değil. Fan temizleyeceksen, süpürge ya da saç kurutma makinesi kullanırsın, kapağı açmadan halledersin zaten. Ben 20k TL lik bir zarar olmasın gerek yok demek istedim. Ama işte, günümüzde insanlar kelimelerden kendilerine bir saldırı arar olmuşlar.. Yapmayın sakin olun, gülümseyin..

Yeni konular

Geri
Yukarı