PS5'ten Series S'e geçilir mi?

pwleredal

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Biliyorsunuz birkaç hafta önceki malum zamdan sonra çoğu PS kullanıcısı gibi ben de yıkıldım gerçekten. Yarın alırım bir haftaya alırım diye ertelerken zam bir anda gelince kaldım ortada. Kasım'a kadar eski fiyattan devam ediyor ancak aralık üyeliğini yeni fiyattan çekecek. Bu vakte kadar yani 1-2 ay boyunca PS exclusive oyunları iyice oynayıp bıktıktan sonra satıp Series S geçmek istiyorum. Mantıklı mı düşünüyorum mantıksız mı? Ayrıca Series S'in PS5'e göre avantajları dezavantajları nelerdir? Ayrıntısıyla anlatırsanız da sevinirim.

Avantajlar.

1-Game Pass.
2-F/P olarak rakipsiz bir alet 1080p 60 olarak çok güzel alet.
3-Xbox Store'un bazı oyunları PS Store'dan ucuz olabiliyor.
4-FPS Boost.
5-geriye dönük uyumluluk.
6-RetroArch kurulabilmesi (yapanları banladıklarını duymuştum doğruluğunu bilmiyorum)

Dezavantajlar.
1-PS5'ten geçiyorsun avantajlarda 2. dediğim olay senin için tamamen ortadan kalkiyor ve bu aleti bir insanın almasının hemen hemen tek sebebi 2. dediğim 10k bütçeye Series S alınır 1080p 60 mis gibi oyununu oynarsın ama PS5'ten geçilmez 2K 60 4K 60 oyundan 1080p 60 bazı oyunlarda 2K 60'a geçilmez pişman olursun altta daha dezavantajları sıraliyacağım ama Series S'e geçme Series X'e geç geçiceksen.
2-Xbox koluna alışman biraz sürebilir en fazla 1 ay ama.
3-PS exclerini seviyorsan onların Xbox'da olmadığını biliyorsundur onları ararsın her türlü Xbox'da.

Mantıklı değil. 4K 30FPS varken 1080p 60-30 FPS arası oyun oynamak saçmalık. Ayrıca oyunlarda grafik farkı vs. var diye biliyorum. Bence biraz daha sıkın dişinizi Xbox Series X'e geçin.
1080P 60 FPS'i 4K 30 FPS'e tercih ederim hocam kalite 2. planda benim için önemli olan akıcılık yağ gibi akması lazım.

Avantajlar.

1-Game Pass.
2-F/P olarak rakipsiz bir alet 1080p 60 olarak çok güzel alet.
3-Xbox Store'un bazı oyunları PS Store'dan ucuz olabiliyor.
4-FPS Boost.
5-geriye dönük uyumluluk.
6-RetroArch kurulabilmesi (yapanları banladıklarını duymuştum doğruluğunu bilmiyorum)

Dezavantajlar.
1-PS5'ten geçiyorsun avantajlarda 2. dediğim olay senin için tamamen ortadan kalkiyor ve bu aleti bir insanın almasının hemen hemen tek sebebi 2. dediğim 10k bütçeye Series S alınır 1080p 60 mis gibi oyununu oynarsın ama PS5'ten geçilmez 2K 60 4K 60 oyundan 1080p 60 bazı oyunlarda 2K 60'a geçilmez pişman olursun altta daha dezavantajları sıraliyacağım ama Series S'e geçme Series X'e geç geçiceksen.
2-Xbox koluna alışman biraz sürebilir en fazla 1 ay ama.
3-PS exclerini seviyorsan onların Xbox'da olmadığını biliyorsundur onları ararsın her türlü Xbox'da.
Exclusive'lerin neredeyse hepsini çoğu defa bitirdim hatta arasında platinlediklerim var Horizon dışında. Bu 2 aylık süreç boyunca da Exclusive oynamaya çalışacağım dolayısıyla oyunlar önemli değil benim için. 2K oyun oynayabilecek miyim onu cevaplarsanız sevinirim. Epey'de oyun çözünürlüğü QHD olarak geçiyor.

Exclusive'lerin neredeyse hepsini çoğu defa bitirdim hatta arasında platinlediklerim var Horizon dışında. Bu 2 aylık süreç boyunca da exclusive oynamaya çalışacağım dolayısıyla oyunlar önemli değil benim için. 2K oyun oynayabilecek miyim onu cevaplarsanız sevinirim. Epey'de oyun çözünürlüğü QHD olarak geçiyor.

2K oyun oynayabileceksiniz ama hepsini değil daha çok 1080p 60 cihazı bazı oyunlarda 2K 60 var ama bayağı az yani Series S'e geçtim her oyunda 2K 60 gibi bir durum yok fazlasıyla oyunda 2K 30 var hemen hemen tüm oyunlarda 1080p 60 diyebilirim istisnalar var tabii Warzone mesela 1080p 120 FPS PS5'te 2K 120 FPS.

Ayrıyeten bir bilgisayarım var Xbox ile kullanmanın ne gibi bir avantajı olabilir? İyi bir ekosistem mi? Mesela bilgisayar üzerinden Xbox'a bir oyun indirebilir miyim böyle bir şey söz konusu mudur?

@pwleredal bilgisayarın güçlüyse tüm Xbox exclerini oradanda oynarsın manasız olur geçmen ama iyi bir ekosistem Game Pass, Game Pass Ultimate alıp aylık 120 lira ödeyince hem bilgisayar hem de konsolunda kullanabiliyorsun.

@pwleredal bilgisayarın güçlüyse tüm Xbox exclerini oradanda oynarsın manasız olur geçmen ama iyi bir ekosistem Game Pass, Game Pass Ultimate alıp aylık 120 lira ödeyince hem bilgisayar hem de konsolunda kullanabiliyorsun.
Aşırı güçlü değil yani Starfield açmaz büyük ihtimalle. 3050M var.

Geri
Yukarı