Psikiyatri ilacı içmek devlette işe girmeye engel midir?

Solmajor

Decapat
Benim çocukluktan, aileden ve çevreden gel çok sorunum var. Bu yüzden psikiyatriye gitmek istiyorum, lakin son zamanlarda şu hastaneye işçi alımına bende başvurmuştum. Çıkması çok düşük ihtimal ama eğer çıkarsa sırf psikatriye gittiğim için oraya giremezsem çok kötü olur benim için. Hem hastane hem de fabrika gibi özel yerlere girmemde bir sıkıntı yaşatır mı? Şizofreni falan değilim. (Sanırım)

İlaç kullanmak yerine psikologlar ile görüşebilirsiniz eğer sorun çok ciddi değil ise ben hastalığımı böyle yenmiştim ayrıca ilaçlar pek işe yaramıyor.

Hangi ilacı kullanıyorsunuz?
Şu an kullanmıyorum. Çocukken gitmiştim ama psikatri bana ilk önce psikologa git, sonra duruma göre bana gelirsin, gibi bir şey demişti. Ben de gitmekten vazgeçtim, çünkü psikoloğun bana herhangi bir fayda saglayacagini düşünmüyorum. Şimdi 18 olduğum için direkt yetişkin psikatriye gitmek istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an kullanmıyorum. Çocukken gitmiştim ama psikatri bana ilk önce psikologa git, sonra duruma göre bana gelirsin, gibi bir şey demişti. Ben de gitmekten vazgeçtim, çünkü psikoloğun bana herhangi bir fayda saglayacagini düşünmüyorum. Şimdi 18 olduğum için direkt yetişkin psikatriye gitmek istiyorum.

Tam tersi psikolog daha çok işe yarıyor 2 sene depersonalizasyon/deralizasyon ile mücadele ettim çok korkunç bir hastalıktı prozac, zedprex, atarax gibi ilaçlar kullandım hiçbiri faydalı olmadı sizin gibi düşünürken annem psikologa gitmemi önerdi ve iyileştim normalde bende inanmazdım psikologa.

İlhan'ın da yazdığı gibi düzgün ilgilenen bir psikolog bulursanız, özelden de olabilir yeter ki sizinle yeterince ilgilenip, sorunlarınızı çözsün, çözmede yardımcı olan bir psikolog, ilaçlardan daha yararlı gelecektir.

Psikiyatri ilaçlarının işe girmeye engel olup olmadığı konusunda net bir bilgim yok fakat bazı psikiyatri ilaçları ehliyet alımında da sorun çıkartabiliyor. Bu mantıkla bakarsak bazı işlere engel olma durumu söz konusu olabilir. Tabii bence ilaca da bağlı, hafif ilaçlar, ağır ilaçlar, takipli, takipsiz ilaçlar var.

İlhan'ın da yazdığı gibi düzgün ilgilenen bir psikolog bulursanız, özelden de olabilir yeter ki sizinle yeterince ilgilenip, sorunlarınızı çözsün, çözmede yardımcı olan bir psikolog, ilaçlardan daha yararlı gelecektir.

Psikiyatri ilaçlarının işe girmeye engel olup olmadığı konusunda net bir bilgim yok fakat bazı psikiyatri ilaçları ehliyet alımında da sorun çıkartabiliyor. Bu mantıkla bakarsak bazı işlere engel olma durumu söz konusu olabilir. Tabii bence ilaca da bağlı, hafif ilaçlar, ağır ilaçlar, takipli, takipsiz ilaçlar var.
Yani sorunumu kısaca nasıl anlatayım bilmiyorum. Kumar ve biraz alkol bağımlılığı var, elime para geçer geçmez ya poker oynuyorum ya da alkol içiyorum, çünkü verecek başka bir şey olmuyor. Ama onun dışında özgüven, anksiyete, aşırı duygusallık, aşırı düşünme, kaygı, babamdan dolayı sorunlar, ve sanırım ani duygu değişimi falan bu tarz. Bunlar için takipli ve ağır ilaç vermez sanırım bilmiyorum.

Yani sorunumu kısaca nasıl anlatayım bilmiyorum. Kumar ve biraz alkol bağımlılığı var, elime para geçer geçmez ya poker oynuyorum ya da alkol içiyorum, çünkü verecek başka bir şey olmuyor. Ama onun dışında öz güven, anksiyete, aşırı duygusallık, aşırı düşünme, kaygı, babamdan dolayı sorunlar, ve sanırım ani duygu değişimi falan bu tarz. Bunlar için takipli ve ağır ilaç vermez sanırım bilmiyorum.

Bunun ilaçlarla bir alakası yok ki hocam bu bağımlılık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani evet bağımlılık var ama diğer sorunlar için gidiyorum daha çok. Kumar ve alkolü söylersem ona göre de bir tedavi verir diye düşünüyorum yani b

Dediğim gibi psikologdan yardım alabilirsiniz eğer gitmiyorsanız spora başlayabilirsiniz çok işe yarıyor anksiyete, stres, duygusallık bunlar kısmen gelip geçici spora başlarsanız düzeleceğini düşünüyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı