Psikologa gidilmeli mi?

DH'de o ilk cevapları yazanlar gibi soytarılar var maalesef çevremizde. Derin düşünemeyen, derin düşünenle de dalga geçen tipler. Bunların tavırları, gerzek şakaları umrunda olmasın. Bunlar kendinden güçsüz gördüğü kişileri ezip kendilerini yükselttiklerini sanırlar hatta bu tavırların çoğu zaman nedeni kıskançlıktır. O tiplerin hedefinde olmak seni ezik falan yapmaz, kendin hakkında kötü düşünme.
Lafla takıldıkları zaman iğneliyici, zekice bir cevap verirsen veya esprisine suratını ekşiterek yalandan gülersen onları bozabilirsin. Tarafımca denenmiştir, çalışıyor. :D
En iyi intikam onları önemsemediğini, senin üzerinden yaptıkları salakça esprilerin komik olmadığını ve seni rahatsız etmediğini onlara inandırmandır.

Sen sadece gerçekten iyi niyetli olduğunu düşündüğün kişilerle iletişimini güçlendirmeye çalış. İletişim olarak sıkıntı çekebilirsin ortak yanlarınız yoksa, bunu ben de bir dönem yaşadım sınıfımla. Yani dersanede arkadaşlarınla iletişiminin iyi olması ama okulda öyle olmaması doğal bir olay, herkesle aynı oranda anlaşmak mümkün değildir.

Bir de inançlıysan dua et, sıkıntılarından kurtulmak için. Psikolog konusunda birşey diyemeyeceğim ama faydalı olabilir.

Hocam merhaba biliyorum konuyu hortlatıyorum özür dilerim ancak gerçekten merak ettim şu an durumunuz nasıl profilinize baktığıma göre hala aktifsiniz.

Hocam merhaba biliyorum konuyu hortlatıyorum özür dilerim ancak gerçekten merak ettim şu an durumunuz nasıl profilinize baktığıma göre hala aktifsiniz.
Ustam çok uzun yazmışım okumaya üşendim biraz. Ama az çok neler yazdığımı tahmin edebiliyorum. Eskiden benimle alay eden, zorbalık yapan eski arkadaşlarım şu anda benden bir şekilde yararlanmak için peşimde dolaşıyor. Bu kadar.

O DH'deki konuya baktım da, yanıt atan insanlar sanırım NPC gibi bir hayat sürüyor. Ne boş insanlar var şu hayatta yahu. Her neyse, dostum psikologdan korkma, sadece ne hissediyorsan onu anlat. Hayat kimseye adil değil, kötü şeyler yaşayabiliriz, iyi şeyler de yaşayabiliriz. Bunun için üzülme.

O DH'deki konuya baktım da, yanıt atan insanlar sanırım NPC gibi bir hayat sürüyor. Ne boş insanlar var şu hayatta yahu. Her neyse, dostum psikologdan korkma, sadece ne hissediyorsan onu anlat. Hayat kimseye adil değil, kötü şeyler yaşayabiliriz, iyi şeyler de yaşayabiliriz. Bunun için üzülme.
Hocam konu 2015

Yeni konular

Geri
Yukarı