Psikoloji fiziksel sağlığı etkiler mi?

Berke Metin

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, aklımda bir soru var sizin de düşüncelerinizi almak istedim. Sizce anksiyete, stres, depresyon, tükenmişlik gibi psikolojik sorunlar fiziksel sağlığı olumsuz etkiler mi? Emin olmamakla beraber psikolojimin pek de iyi olmadığı, tükenmiş hissettiğim zamanlarda bir hastalık veya sakatlık ile uğraşıyorum. Geçen sene çürük olmamasına rağmen bitmeyen diş acıları ve ufak sıkıntılar, bu sene fiziksel hassaslık. İlk durduk yere göğsüm ağrımaya başladı. Aynı hafta içinde de ağır bir squat seti sonrası 2 haftadır her spora gittiğimde dizlerimde başka bir sorun çıkmaya başladı. İlk sağ dizin arkası, sonra önü, şimdi de sol diz.

Bunun gibi sıkıntılı olduğum dönemlerde hep bir sağlık sıkıntısı gördüğümü hissettim ve bu düşünce aklıma geldi. Siz neler düşünüyorsunuz? Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Etkiler. Bende yüksek kaygı var ve bu sindirim sorunlarına, baş ve kemik ağrılarına yol açtı. Ayrıca çok fazla unutuyorum ve dikkat dağınıklığına da sebep oldu. Spora da gitme hevesim azaldı.

Etkiler. Bende yüksek kaygı var ve bu sindirim sorunlarına, baş ve kemik ağrılarına yol açtı. Ayrıca çok fazla unutuyorum ve dikkat dağınıklığına da sebep oldu. Spora da gitme hevesim azaldı.

Cidden hocam spor beni rahatlatan 1-2 şeyden biri zaten, onu da psikolojiden düzgün yapamayıp duruma sinirlenerek formu bozup kendimi sakatlığa sürüklemem gerçekten sinir bozucu...

Son düzenleme:
Cidden hocam spor beni rahatlatan 1-2 şeyden biri zaten, onu da psikolojiden düzgün yapamayıp duruma sinirlenerek formu bozarak kendimi sakatlığa sürüklemem gerçekten sinir bozucu...
Maalesef durum böyle, sırf disiplinden dolayı gidiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı