Psikoloji okunur mu?

Bu sene istediğim sıralama gelmedi EA'dan ama seneye mezuna kalıp iyi bir dereceyle psikoloji okumayı düşünüyorum arkadaşlar. İş imkanlari nasıldır genel olarak? Bilgi verebilir misiniz?

Bu sene istediğim sıralama gelmedi EA'dan ama seneye mezuna kalıp iyi bir dereceyle psikoloji okumayı düşünüyorum arkadaşlar. İş imkanlari nasıldır genel olarak? Bilgi verebilir misiniz?
Tabi okunur, hatta çok gerekli olacak ileride - üstüne klinik master'ı yaptıktan sonra istediğin alana yönelirsin.

Hocam duyduğuma göre yüksek lisans yapması falan zormuş 2 kişi aliyorlarmis falan o yüzden endişeliyim bu konuda.
Evet klinik master'ından kastım yüksek lisansını klinik psikolojide yapman gerektiği. Zor diye bir şey yok sen yapmak istedikten sonra - bunu gerçekten istiyorsan seç, yoksa ömür boyu istemediğin bir işle çalışmak zorunda kalmak insanın psikolojisini bozar. :)

Evet klinik master'ından kastım yüksek lisansını klinik psikolojide yapman gerektiği. Zor diye bir şey yok sen yapmak istedikten sonra - bunu gerçekten istiyorsan seç, yoksa ömür boyu istemediğin bir işle çalışmak zorunda kalmak insanın psikolojisini bozar. :)
Yok hocam yüzde yüz eminim psikoloji okumak istediğimden aklıma sadece iş konusunda şüphe vardı :). Teşekkürler.

Psikoloji okurken para gerektiren bir bölüm değildir fakat gerek yüksek lisans için gerek bazı alanlarda yetkinlik için ilerleyen üniversite sonlarına doğru veya yüksek lisansa hazırlanırken eğitim alman gerekir ve bu eğitimlerin saygınlık düzeyi yüksek olanlarının fiyatı az değildir.

Yeni konular

Geri
Yukarı