Psikolojik Şiddet Uygulayan Abiye Ne Yapılmalı?

Hocam, sana ne yapıyor? Onu soruyorum. Küfür mü ediyor? Yaptığın her şeyde sana yetersizmişsin gibi mi davranıyor? Aşağılıyor mu? Ne yapıyor? Ruhen sana kötü hissettirebiliyor olması için bir şey yapıyor olması lazım.
Hocam daha çok korkutuyor, beni kendinden aşağı göstermeye çalışıyor anneme babama. Bazen annemi babamı bana karşı dolduruyor. Beni gicik edecek hareketler yapıyor. Zaten ben onun yansıması ve ondan daha üstün olduğum icin (yani eskiden annem babam bana daha çok değer veriyordu anlamında) ondan bana kıskançlık duyuyor.

Yanına yaklaşsam ôflüyor pöflüyor. Odadan çıksam tuvalete ya da mutfağa gitsem o da geliyor ters ters hareketler yapıyor. Bir yere falan çarpıyor. Çoğunlukla bunlari yapıyor bir de önceki aylarda da yatağıma sumuk sürmüştü.

19 yaşındasın abin de 23 yaşında ve bu şekilde davranarak onun psikolojik şiddet uyguladığını iddia ediyorsun. Mesajın yok sadece bu konuyu açmak için kaydolmuşsun. Bu konu troll, troll değilse durum çok çok kötü çünkü 23 yaşında akıl sağlığı yerinde olan biri senin anlattığın şekilde davranmaz.

Arkadaşlar ister bana kızın ya da üzülün beni ilgilendirmiyor. Herkes burada istediği görüşü yazabilir. Sadece sonuna kadar okumanızı istiyorum. Abimin bana kıskançlık duyduğunu düşünüyorum. Senelerdir bana psikolojik şiddet uyguluyor. Benim işlerime sürekli engel oluyor. Odamdan bile çıkamıyorum doğru düzgün anca annem onu markete falan bir yere gönderdiğinde odamdan çıkabiliyorum. Günde 1 kere tuvaletimi yapıyorum. Okulumdan da etti beni şu an açıktan okuyorum. Anneme babama bunu hep söylüyorum kuduz köpek gibi kuduruyorlar. Başka bir şey söylesem bu kadar kudurmuyorlar. Hatta bazı konularda hatalı olsam bile beni haklı çıkardıkları oluyordu. Akrabalarım da kaç senedir ziyarete gelmiyorlar onlara söylesem kapı dışarı ederler. Polislere bu durumu anlatsam “olur böyle şeyler her ailede olure” falan deyip beni tekrar eve gönderirler rezil olurum diye korkuyorum. Yaşım 19 reşitim bu arada ama yine de gitmiyorum karakola rezil olurum diye. Ne yapacağımı bilemiyorum içimde o kadar çok şiddetli stres, daralma olmuş ki bende iyice psikolojim bozulmaya başladı kendi kendime konuşuyorum artık odamda iyice kafayı yemişim.
Benim de annem bana psikolojik şiddet uyguluyor. Annem aşırı dindar ve bazen yüksek sesle ''Bu ülke müslüman ülke'' diyor. Ben de ''Laik'' diyorum. ''Cumhuriyetle yönetiliyor'' diyorum. Annemle aşırı zıttız. Aile ve sosyal hizmetleri arayıp şikayet edin. Polis beni geri çevirdi, sizi de geri çevirir bence.
Hayatta kimseyi çok sevmeyeceksin, güvenmeyeceksin, bunu annem sayesinde öğrendim.

19 yaşındasın abin de 23 yaşında ve bu şekilde davranarak onun psikolojik şiddet uyguladığını iddia ediyorsun. Mesajın yok sadece bu konuyu açmak için kaydolmuşsun. Bu konu troll, troll değilse durum çok çok kötü çünkü 23 yaşında akıl sağlığı yerinde olan biri senin anlattığın şekilde davranmaz.
Hocam haklısınız böyle dediğiniz için ama bazı şeyler göründüğü gibi değil zaten kimse bana inanmıyor ki benim anlatma seviyem böyle. Ben öyle çok akıcı yada diksiyonlu konuşan biri değilim ki derdimi anlatamıyorum ben

Benim de annem bana psikolojik şiddet uyguluyor. Annem aşırı dindar ve bazen yüksek sesle ''Bu ülke müslüman ülke'' diyor. Ben de ''Laik'' diyorum. ''Cumhuriyetle yönetiliyor'' diyorum. Annemle aşırı zıttız. Aile ve sosyal hizmetleri arayıp şikayet edin. Polis beni geri çevirdi, sizi de geri çevirir bence.
Hayatta kimseyi çok sevmeyeceksin, güvenmeyeceksin, bunu annem sayesinde öğrendim.
Sende aradın mi aile sosyal hizmetlerini?

Geri
Yukarı