Şiddet nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Forum da aşırı derecede şiddete yönelen bir zihniyet bulunuyor ve artık aşırı derecede canım sıkıldı. Bu konuyu belki de moderatörlerimiz kapatmak zorunda bile kalacak ama bir nebze olsun bir kişinin fikrini değiştirirsem ne mutlu bana. Bir kişiyi bile bu saçma salak zihniyetten kurtarırsam, Türkiye de en azından birkaç çocuk dayak yememiş olacak. Ne kadar acı bir durum değil mi? Birkaç çocuk. Bu zihniyette olan kişiler kim bilir kaç tane kişiye zorbalık yapıp, dövüyor... Her neyse konu ile ilgili bilgileri ben vermeyeceğim. Bu zihniyette olan arkadaşlara buradaki makaleleri okumalarını rica ediyorum. Şiddet, sadece fiziksel olmuyor. Psikolojik şiddette uygulamış olabilirsiniz.

Şiddet: Nedenleri ve Sonuçları:​

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şiddeti(sinirlilik halini) geçirmenin en kolay yöntemi:​

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Kısa Filmler:

Şarkılar:

Belgesel:

ŞİDDETE UĞRADIĞINIZDA YAPMANIZ GEREKENLER:
Şiddet'e uğrayan kişinin vatandaşlık hakları:

"Fikirler zorla ve şiddetle, topla ve tüfekle asla öldürülemez."
-Mustafa Kemal Atatürk

“Şiddetin beslendiği hiçbir referans; insanî, ahlakî ve İslamî olamaz”
-Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş​

Fark ettiyseniz Türkiye'de ne kadar fazla şiddet zihniyetinde insanlar olduğu için şarkı bile yapıyorlar. Bunu yapmak zorunda değiller ama ülkemizde ki zihniyeti değiştirmek için zorunda kalıyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Profesör Doktor Bengi Semenci, çocukların haklarını savunan ve sık sık karşımıza çıkan birisi. Onun görüşlerine çok değer veriyorum ancak diğer videolar sanki biraz aşırı olmuş. Feminen fikirlerle yazılmış gibi geldi. Ancak şiddetin varlığını da kabul etmek gerek.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı