Psikoz atakları geçiriyorum

Autistic Boy

Kilopat
Makaleler
24
Yer
Didim
Merhaba. Son 1 haftadan beri özellikle gece saatleri psikoz atakları geçiriyorum. Yatak odamdaki perdeye bakamıyorum, mesela şu an uykum var ve güneş doğmadan yatağıma geçemiyorum. Işık açık olmasına rağmen dahi korkabiliyorum arada. Anlamsız ve aniden gelen seslerden fena irkilmeye başladım örneğin dışarıdan gelen köpek havlaması ya da en ufak bir ses olabilir. Şu anda size bunu yazarken bile korkuyla yazıyorum. Elimden geldiğince çevreme değil, sadece monitöre odaklanmaya ve bu saçma durumu unutmaya çalışıyorum. Psikoz sizce neden oluyor olabilir? :( kendi saç telimi görünce bile arada sağımda solumda yaratık varmış gibi hissettiriyor. Bilinç zayıflığı seziyorum ve delüzyonelleştim iyice sanırım. Arada çok korkuyorum, kalp ağrısı geçiriyorum. Aniden bir şey olacak hissi var, genel olarak eşyalar, arkamda veya sağımda solumda bir şeyler saldıracakmış gibi hissediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE psikologdan ziyade psikiyatriste gitmeli bana kalırsa. Çünkü bazı hastalıkların çözümü sadece konuşma değil ki kendimden biliyorum. Ben de OKB yaşamıştım. Benimki korkudan ziyade bu tarz şeylerden aşırı derecede rahatsız olma gibiydi. Önünde uzun bir süreç var. Doğru tedavi ile atlatabilecegini düşünüyorum.

Yediğiniz et mi dokundu yoksa? Bir psikologa görünmeniz lazım. Panik edeceğiniz çok bir şey yok. Sakin kalın ve karşıdaki herhangi bir şeyin size bir şey yapamayacağını düşünün. Bir şey yapacağını düşünüyorsanız hafif fiziksel saldırılar yaparak içinizi rahatlatabilirsiniz.

Anlattığınız durum psikoz ile tam olarak uyuşmuyor. Bir psikiyatristten destek alarak sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz.
Psikoz değilse nedir peki?

Yediğiniz et mi dokundu yoksa? Bir psikologa görünmeniz lazım. Panik edeceğiniz çok bir şey yok. Sakin kalın ve karşıdaki herhangi bir şeyin size bir şey yapamayacağını düşünün. Bir şey yapacağını düşünüyorsanız hafif fiziksel saldırılar yaparak içinizi rahatlatabilirsiniz.
Hayır o eti yemeden önce başladı bu ataklar. Hatta dünkü psikoz atağından daha beter bir atak geçirmiştim. Böyle gece saati aniden düşük kalite 1940 Donald Duck şarkısının 99999 desibel şeklinde aşırı cızırtılı bir ve yüksek şekilde kulaklarımı mavhedecek düzeyde sesin aniden gelecekmiş gibi hissi ve aniden çevremdeki eşyaların bana saldıracakmış hissi (korku oyunlarındaki ani jump scare'ler gibi örneklendirebilirim bu korkuyu).

Son düzenleme:

Hayır o eti yemeden önce başladı bu ataklar. Hatta dünkü psikoz atağından daha beter bir atak geçirmiştim. Böyle gece saati aniden düşük kalite 1940 Donald Duck şarkısının 99999 desibel şeklinde aşırı cızırtılı bir ve yüksek şekilde kulaklarımı mavhedecek düzeyde sesin aniden gelecekmiş gibi hissi ve aniden çevremdeki eşyaların bana saldıracakmış hissi (korku oyunlarındaki ani jump Scare'ler gibi örneklendirebilirim bu korkuyu).

Dediğim gibi size saldırabileceğini düşündüğünüz eşyaya bir tane koyun yeri boylasın. Böylece canlanma algısı kafanızdan gider.

Hayır o eti yemeden önce başladı bu ataklar. Hatta dünkü psikoz atağından daha beter bir atak geçirmiştim. Böyle gece saati aniden düşük kalite 1940 Donald Duck şarkısının 99999 desibel şeklinde aşırı cızırtılı bir ve yüksek şekilde kulaklarımı mavhedecek düzeyde sesin aniden gelecekmiş gibi hissi ve aniden çevremdeki eşyaların bana saldıracakmış hissi (korku oyunlarındaki ani jump scare'ler gibi örneklendirebilirim bu korkuyu).
Bu müzik mi hocam ?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Bu müzik mi hocam ?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Evet. Bu bende sayko birşeye dönüşüyor eğer gene bu şarkıyı hatırlarsam gece saati. Ancak şarkıyı özünde severim, aslında neşeli fakat sanırım aşırı düşük ses kalitesi ve şarkının cızırtılı yapısı yüzünden korkunç geliyor geceleri. Şarkı tarzım değil ama, iğrendiğim birşey de değil.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı