PSN hesaplarının şifreleri 2AD olmasına rağmen değişmiş

emrahcey

Kilopat
PSN hesaplarımın şifreleri değişmiş. 2 adımlı telefon doğrulama olmasına rağmen...

Durumu şöyle anlatayım. Olur da bir gün hesaplarımı satarsam diye, hemen hemen her oyun için ayrı ayrın PSN hesabı açtım. Bu hesaplarıma girişi kolay şifreler verdim. Şifrelerde büyük-küçük harf ve rakam olmasına dikkat ettim. Hesaplarıma cep telefonumu tanımladım ve ikili doğrulama kullanılacak şekilde giriş yapıyordum. Hatta gizli soru ve cevap bile ekledim. Ona rağmen hesaplarımın şifrelerini değiştirip, cep telefonuma gelen ikili doğrulamayı bile kaldırmayı başarmışlar.

PSN Hesaplarımın bağlı olduğu maillere girerek şifrelerimi değiştirdim. Bu arada maillere uzun zamandır girilmediği için tekrar mailleri aktif ettim. Google Authenticator'a PSN hesaplarımı özellikle önemli gördüklerimi ekledim.

Bu çalınma işinde çalınmayan tek hesabım PSN Amerika üzerinden açıp, Amerikan Doları olarak alım yaptığım bir hesap, Sanırım bölgeye özel bir hamle olmuş.

Ek: Güvenlik kısmından bütün cihazlardan çıkılsın'a tıklamayı ihmal etmedim.

Sorun bunları nasıl gerçekleştirmiş olabilirler? Bugün kurtarmış olduğum hesaplarıma yarın erişememe durumuyla karşılaşmak istemiyorum. İki adımlı cep telefonu doğrulamanın bile yetersiz kalma durumu garip değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı