PSN Kardeşliği Nedir, Nasıl Yapılır?

Jolder

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar benim çok yakın arkadaşım PS4 aldı ikimiz de hesap açtık daha mağazadan oyun almadı. Sadece kutulu oyun var. Ben de kardeşlik diye bir şey varmış oyunlari yarı fiyata düşürüyormuş araştıralim yapalım dedim ama nasıl yapılır bilmiyorum. Bu yüzden sorularım var:
1)Kardeşlik nedir?
2)Kardeşlik nasıl yapılır?
3) Hesapların ikisinin de PS Plus alması gerekiyor mu ? O arkadaş gelecek ay alacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşının PSN hesabını kendi PS4 sisteminizde ana hesap olarak seçeceksiniz, arkadaşınız da sizin hesabınızı kendi PS4'ünde ana hesap olarak tanımlayacak. Sonra tekrar kendi hesaplarınızı kullanmaya devam edeceksiniz. Bu şekilde birinizin store'dan satın aldığı oyunu ya da Plus'ı ikiniz de kullanabileceksiniz.

Arkadaşının PSN hesabını kendi PS4 sisteminizde ana hesap olarak seçeceksiniz, arkadaşınız da sizin hesabınızı kendi PS4'ünde ana hesap olarak tanımlayacak. Sonra tekrar kendi hesaplarınızı kullanmaya devam edeceksiniz. Bu şekilde birinizin store'dan satın aldığı oyunu ya da Plus'ı ikiniz de kullanabileceksiniz.
Teşekkur ederim benim PS4'üm yok öyle olmuyor o zaman?

PS4 arkadaşımda benim PS4'üm yok. Oyunları onun için alacağız.
İleride sen de PS4 alacaksan oyunları şimdiden ortak alabilirsiniz, PS4 aldığında ilk mesajımdaki yöntem ile kardeşlik yaparsınız. Yok eğer sen PS4 almayacaksan arkadaşın kendine güvenebileceği bir ortak bulup onunla kardeşlik yapmalı. Sonuçta kardeşlik yapınca fiyatlar otomatik olarak yarıya düşmüyor, iki kişi yarı yarıya ödeyip ortak oldukları için avantajlı oluyor.

İleride sen de PS4 alacaksan oyunları şimdiden ortak alabilirsiniz, PS4 aldığında ilk mesajımdaki yöntem ile kardeşlik yaparsınız. Yok eğer sen PS4 almayacaksan arkadaşın kendine güvenebileceği bir ortak bulup onunla kardeşlik yapmalı. Sonuçta kardeşlik yapınca fiyatlar yarıya düşmüyor, iki kişi yarı yarıya ödeyip ortak oldukları için avantajlı oluyor.
Bilgi için teşekkürler.

Psn kardeşliği kısa ve öz anlatımı

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam merhaba cahilliğimi mazur görün bu olaylardan pek anlamıyorum ben de yakın arkadaşla kardeş hesap yapmayı düşünüyorum da bazı sorularım olacak

1-Mesela arkadaşın hesabının adı X benimki de Y ben X hesabını kendi ps ime ekleyip ana hesap olarak etkinleştiriyorum arkadaşım da Y hesabını ps ine ekleyip ana hesap olarak etkinleştiriyor sonuç olarak benim ps de 2 tane hesap oluyor benim kendi hesabım ve etkinleştirmek için bilgilerini girdiğim arkadaşımın hesabı.Aynı şekilde onda da öyle oluyor ve ben ne zaman Y hesabına yani kendi hesabıma oyun alsam arkadaşıma da gidiyor onunkiler de bana geliyor doğru anlamış mıyım

2-Plus üyeliği her 2 hesaptan ayrı ayrı mı alınmalı yoksa o da oyun alır gibi 1 hesaptan satın alınınca 2 hesapta da kullanılabiliyor mu

3-Oyunlar aynı anda oynanabiliyor mu oynanabiliyorsa ikimiz de aynı anda online girebiliyor muyuz

Ceavaplayabilirseniz sevinirim Teşekkürler

Geri
Yukarı