PSP Hakkında Sorularım

WereBear

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Bir bilgisayar almayı düşünüyordum fakat sadece hazır bir kasa alabildiğim için kimse önermedi bende vazgeçtim fakat çok canım sıkılıyor bu yüzden bir el konsolu almaya karar verdim. Bununla ilgili birkaç sorum olacaktı :

1- PSP e1004 ile diğer modellerin arasında donanımsal özellik farkı var mıdır ?
2- PSP'yi(e1004 modeli) kırdırdıktan sonra orjinal oyunları da oynayabilir miyim ?
3 - Bu zamanda PSP almak mantıklı mıdır ?
4- PSP(e1004 modeli) ile oyun dışında neler yapabilirim ?
5- PSP'ye(e1004 modeli) hafıza kartı almasan ne olur çok gerekli midir ?
6- PSP'nin(e1004 modeli) depolama kapasitesi nedir ?
7 - Şarjı tam doldurduğumda tahminen kaç saat gider ?
8- PSP'yi(e1004 modeli) kırdırmadan korsan oyun oynayabilir miyim ?
9- Normal Hafıza kartı taksam olur mu yoksa PSP için özel bir hafıza kartı almak mı lazım ?

Birde malum öğrenciyiz :) Kredi kartı yok nakitte yok. Ancak taksitle alabilirim PSP'yi o yüzden Evkur'dan almayı düşünüyorum. Biliyorum Evkur kazık ama taksit seçeneğinden dolayı tercih ediyorum ve bu arada alacağım model daha doğrusu almak istediğim model e1004 2000-3000'li modeller Evkur'un internet sayfasında yoktu. Evkur'a uğrama fırsatım olduğunda farklı modeller var mı diye bakacağım.

Son düzenleme:
1- PSP E1004 modelinde internete bağlanma imkanı yok. Bu özelliği sadece farklı. Diğer her şeyi aynı.
2- Evet oynayabilirsin.
3- Pek değil ama hep eski oyunları oynamak istersen alınabilir.
4- Müzik dinleyebilirsiniz ve PSP'ler için filmler var onları izleyebilirsiniz ama Türkiye'de satılmıyor.
5- Evet gereklidir. Depolama alanı olarak kullanmak gerek. Özellikle krdırdıktan sonra.
6- Depolama kapasitesi yok cihazda benim bildiğim. Memory Stick alacaksın ve onu hafıza olarak kullanacaksın.

Ama şu saatten sonra PS VITA almak daha mantıklı bir seçim olacaktır. Ayrıca PS VITA ile Playstation Network'teki bazı PSP oyunlarını da oynayabilirsiniz.

1- PSP E1004 modelinde internete bağlanma imkanı yok. Bu özelliği sadece farklı. Diğer her şeyi aynı.
2- Evet oynayabilirsin.
3- Pek değil ama hep eski oyunları oynamak istersen alınabilir.
4- Müzik dinleyebilirsiniz ve PSP'ler için filmler var onları izleyebilirsiniz ama Türkiye'de satılmıyor.
5- Evet gereklidir. Depolama alanı olarak kullanmak gerek. Özellikle krdırdıktan sonra.
6- Depolama kapasitesi yok cihazda benim bildiğim. Memory Stick alacaksın ve onu hafıza olarak kullanacaksın.

Ama şu saatten sonra PS VITA almak daha mantıklı bir seçim olacaktır. Ayrıca PS VITA ile Playstation Network'teki bazı PSP oyunlarını da oynayabilirsiniz.
Öncelikle cevap için teşekkürler. Bu Hafıza kartları nereden ne kadara temin edebilirim ? ve bu internet bağlantısı sadece e1004 modelinde mi yok ? PS Vita Evkur'da istediğim taksit fiyatına varsa onu da alabilirim. Ben telefonuma 4 GB hafıza kartı almıştım onu kullanabilir miyim yoksa PSP için özel bir hafıza kartı almak mı gerekiyor ?

Öncelikle cevap için teşekkürler. Bu Hafıza kartları nereden ne kadara temin edebilirim ? ve bu internet bağlantısı sadece e1004 modelinde mi yok ? PS Vita Evkur'da istediğim taksit fiyatına varsa onu da alabilirim. Ben telefonuma 4 GB hafıza kartı almıştım onu kullanabilir miyim yoksa PSP için özel bir hafıza kartı almak mı gerekiyor ?

Bimeks te 70 TL'ye 8 GB modelini alabilirsiniz: Sony 8GB Memory Stick Pro Duo | Bimeks - Teknolojinin Kalbi Burada Atıyor . İnternet bağlantısı sadece e1004 modelinde yok. PS Vita Evkur'da bulunmuyor .
Ama Vodafone'da 1 GB internet paketi ve Wipeout 2048 oyunu ile ayda 69 TL ödeyerek PS Vita alabilirsiniz: Vodafone: Tarifeler

Bimeks te 70 TL'ye 8 GB modelini alabilirsiniz: Sony 8GB Memory Stick Pro Duo | Bimeks - Teknolojinin Kalbi Burada Atıyor . İnternet bağlantısı sadece e1004 modelinde yok. PS Vita Evkur'da bulunmuyor .
Ama Vodafone'da 1 GB internet paketi ve Wipeout 2048 oyunu ile ayda 69 TL ödeyerek PS Vita alabilirsiniz: Vodafone: Tarifeler
PSP alacağım büyük ihtimal. 69 TL bana fazla :) Evkur'da İnşallah e1004 modelinden daha yüksek modelleri bulurum :) @Cytex99 Peki ben Multiplayer oynamayacağım ve İnternete de gireceğimi pek zannetmiyorum zaten Analog ile Google'da gezinmek biraz zor olur. Bunlara gerek olmazsa e1004 alınabilir mi ? Bunlarda başka eksileri var mı ? Fat olması önemli değil.

Son düzenleme:
Evkur'da hiç PSP bulamadım. e1004'de almak istemiyorum bu yüzden 2.el alacağım yakında elime para geçecek fakat kargo felan uğraşmak istemiyorum bildiğiniz ucuza satan bir yer var mı İstanbul Gaziosmanpaşa'da olursa iyi olur fiyatı 250-300 TL'yi geçmeyecek.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı