PSU 0 olduğunda bilgisayarın açılmaması

cagri0606

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Polis Memuru
Arkadaşlar öncelikle selam,
Asus marka 400 Watt güç kaynağım var. Bilgisayarı kapatıyorum, kasa arkasında ki güç kaynağı anahtarını (0) konumuna getiriyorum ve bilgisayar açma tuşuna bastığımda, 1 yada 2 saniye tüm fan lar döndükten sonra duruyor. Kasanın yanların da elektrik kaçağı da var.Bileşenlerime zarar verir mi? Değiştirmeli miyim?

Ehm... 'O' kapalı anlamına gelmektedir, o fanların 1-2 saniye dönüp durması da sistemde kalan enerjiyi tüketmesinden kaynaklı. '|' güç kaynağını açacaktır...

Prizde Topraklama sorunu var fişini çıkart çevirip takıp dene Elektrikçi'ye toprak hattını kontrol ettir yoksa çeksin .
Zararı yok gibi ama sana zarar verebilir topraklama yoksa.
Dün aklıma geldi ters çeviripte taktım gene aynı. Eski güç kaynağım 250 Watt ı onda böyle bi sorun yoktu kaçak olsun, kendini boşaltma olsun. Bileşenlerime zarar vermesin yeterli benim için elimizi değmiyoruz zaten. Teşekkürler cevaplarınız için

Ehm... 'O' kapalı anlamına gelmektedir, o fanların 1-2 saniye dönüp durması da sistemde kalan enerjiyi tüketmesinden kaynaklı. '|' güç kaynağını açacaktır...

Sanırım sorunuzu dikkatli okumadığım için anlamamışım, bu sebepten böyle gereksiz bir açıklamada bulunmuş oldum kusura bakmayınız. Bir önceki gönderideki kullanıcının dediği gibi topraklama sorunu olabilir. Tekrardan kusura bakmayın.

Bileşenlerime zarar vermezse Psu yu kullanmaya devam edicem? Verir diyorsanız çıkarıp yeni bir psu alıcam erken den önlem almak lazım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı