PSU 6x Pinin 1 Tanesinin İçi Boş

Lemislive

Hectopat
Yer
İstanbul/Ümraniye
Selamlar 1, 1.5 ay önce ekran kartı çipsetim yandığı için yeni ekran kartı bakıyordum, GTX 1070 ti 1x 6 pin 1x 6+2 pin giriş istiyor bende benim PSU'um da bu kablolar var mı diye bakarken 6 pin kablosunun 1 slotunun içinin boş olduğunu gördüm bu normal mi yoksa kablo arızalı mı? Fotosunu atıyorum alta. (6 pine giden 6 tane kablo var ama kabloların 2'si aynı slota gidiyor yani içi boş dediğim slota direkt giden bir kablo yok.)
IMG_20190117_205520.jpg
IMG_20190117_205440.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Boş olan yerde de sarı 12 volt kablosu oluyor normalde. Hepsi paralel bağlılar. Sorun oluşturmaz. Çekilen akım üç yerine sizde şuan ikiye bölünüyor. Her bir sarı kablo 4 amper kaldıracağı için iki tel ile kaba hesapla 80Watt sağlanabilir.

Boş olan yerde de sarı 12 volt kablosu oluyor normalde. Hepsi paralel bağlılar. Sorun oluşturmaz. Çekilen akım üç yerine sizde şuan ikiye bölünüyor. Her bir sarı kablo 4 amper kaldıracağı için iki tel ile kaba hesapla 80Watt sağlanabilir.
Normal bir durum yani. O'zaman Msi Gaming 1070 Ti 1x 6 pin, 1x 8 pin girişli kartı sorunsuz çalıştırabilir. Çünkü şuan tek 6 pinli kablo bu
Boş olan yerde kablo olmaması normal mi yani veya içinin boş olması?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı