PSU alırken nelere dikkat edilmeli?

Markaların kullandıkları kapasitör markalarını belirten bir kaynak var mı? Güzel bir rehber olmuş, elinize sağlık.
3. Dünya ülkelerine üretim yapan markalar en iyi bileşenleri kullanmıyorlar. Bakırından tutun kondansatörlere, direncinden tutun korumalara kadar her şeyden çalabilirler.
Ama siz kaliteli, dünya çapında konuşulan markalardan PSU alırsanız evet, genel olarak size yeterlidir garanti süresi içinde. Unutmayın, garanti süresi bittikten sonra PSU kullanmak risktir.
Tom's Hardware'deki listesinde yanlışlıklar var. Çok da takmayın.

Şuna benziyorsa almayın 😉.
cs-go-bomba-anahtarlık.jpg

Modele göre değişmekte, en sağlıklı bilgiyi almayı düşündüğünüz modelin detaylı incelemelerinde bulabilirsiniz. Yorumunuz için teşekkür ederim 😄
Mesela bende Corsair Builder Series VS550 gri etiketli ( 2017 ) modeli bulunuyor. Hangi kapasitörlere sahip olduğunu nasıl öğrenebilirim? Ürünü sökmeden internetten öğrenme şansım var mıdır?

Mesela ben de Corsair Builder Series VS550 gri etiketli ( 2017 ) modeli bulunuyor. Hangi kapasitörlere sahip olduğunu nasıl öğrenebilirim? Ürünü sökmeden internetten öğrenme şansım var mıdır?
Bende de o PSU var. Bende merak ediyorum. İnternette bulamadım hangi kapasitör kullanıldığını.
(Gri etiketli olanlar 2018 değil miydi? Bende olan 2018 versiyon)

Xigmatek de çok hoş bir marka değil:) Forumda denk geldim sıkıntılarına. Global incelemelerde de çok iyi izlenim bırakmıyor zaten.
@f3turan İncelemelerde içinin yüksek çözünürlüklü fotolarını paylaşırlar. Oradan bakabilirsin.
Bulabildiğim bütün incelemeleri tek tek izledim. Ama hiçbirinde sonuca varamadım. Hepsi tanıtım tarzı inceleme. İçini açıp detaylı şekilde inceleyen kimse yok ki hocam? Başka bir yöntem var mı?

Geri
Yukarı