PSU anakart pin sorunu

Sistem önceden çalışıyor muydu? Yoksa sistemi yeni mi satın aldınız? Sorun sadece PSU'da olmayabilir, RAM'ler ve işlemci de aynı sıkıntıyı yaratabilir. Kabloyu takmayı da beceremiyor olabilirsiniz. Dolayısıyla çok fazla ihtimal var deneyerek sizin bunları azaltmanız gerekli.

Çok sistem yaptım ama hepsi eskiydi, kablolar doğru. Parçaları topladım. Hepsinde sorun olabilir :(:
CPU yazanı takman lazım. Eğer onu takıyorsan, PSU'da arıza olabilir, net bir şey söylemek çok zor. PSU'yu yeni aldıysan kontrol ettirmende fayda var.

Zamanın varsa tüm sistemi sök ve dışarda monte et, uzay montajı dediğimiz.

Tüm sistemi dışarda taktım ve denedim yine kapanma problemi oldu sanırım güç kaynağından gelen CPU pinleri uyuşmadığı için sistem çalışmıyor.https://lh3.googleusercontent.com/proxy/mEAo-mbEmJpiQxCcM7sy8bpe_-X-Mo-KvbP4UpgC8qILpRKqVAtXhOcYHd9yYVPVRRH6pfSGdT78m2kbmqDDBRo1P6b9BJ0spw9bl8JoIbo.Bu resimdeki pin yuvalarının bazıları kare ve bazılarının kenar sayısı altıgen benim güç kaynağı CPU çıkışımdaki pinlerin şekli ile anakart üzerindeki pinlerin şekli uyuşmuyor ama oturuyor. Problem bu olabilir mi?
Arkadaşlar ilginiz için teşekkürler sorun anakartta görünüyor umarım satın aldığım kişi geri alır. Eğer bilerek sattıysa alacağını sanmıyorum ama bakalım. BIOS ekranı hatası veriyor Dual BIOS varmış bu ga serisinde sürekli karşılaşmak istemiyorum BIOS chipleri bozuk çalışıyor diye almıştım oysaki. Her neyse umarım en az zararla atlatırım. Herkese teşekkürler.

Son düzenleme:
Fotoğrafı buraya yükler misiniz? Ayrıca anakartınızı Google görsellere yazarsanız hazır toplanmış sistemlerde nasıl takıldığı gösteriliyor. Şekillere bakmayın sadece o anakart üzerindeki CPU pin girişindeki çentik ve PSU'dan gelen 8 pin çektiği üst üstte otursun yeter. Fazla güç gidiyor olamaz, zaten anakart 8 pine sahip fakat bazı anakartlarda 4 pin istiyor.

Fotoğrafı buraya yükler misiniz? Ayrıca anakartınızı Google görsellere yazarsanız hazır toplanmış sistemlerde nasıl takıldığı gösteriliyor. Şekillere bakmayın sadece o anakart üzerindeki CPU pin girişindeki çentik ve PSU'dan gelen 8 pin çektiği üst üstte otursun yeter. Fazla güç gidiyor olamaz, zaten anakart 8 pine sahip fakat bazı anakartlarda 4 pin istiyor.

https://static.gigabyte.com/Product/2/4329/6558_src.jpg. Anakartın BIOS çipleri arızalıymış tamir ettirecek yer arıyorum şimdi güç kaynağı okey. Teşekkür ederim ilgin için.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı