PSU aşırı ısınma sorunu

Darkerax

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaslar var olan APU sistemime ekran karti ve PSU satin aldim. 20 gun once yalniz ekran kartinin guc cekmesinden midir oyunlara girince acayip sekilde PSU isiniyor. Ekran karti R7 370 PSU High Power Eco 500 watt islemci A8 7600. Test icin 1 saat BF4 oynadim kasanin icini acinca nasil desem psunun sicakligi yuzume vuruyordu resmen. Dokununca da inanilmaz sicakti korkudan saatte 1 dinlendirerek oyun oynuyorum guc kaynagi fani da donuyor evet arkadaslar bunun sebebi ne olabilir? Yardimlarinizi bekliyorum.

QMraaZ.jpg

Arkadaşlar yardımcı olacak kimse yokmu malum öğrenciyim artık psu alamam.Şimdiki güç kaynağını soğutmanın yolu yokmu ?

Güç kaynağı üzerinde şu değerler yazıyor. Ekran kartini besleyebilecek kapasitede mi? Malum ekran karti 110 watt çekebiliyor.

Merak ettiğim 12v1 ve 12v2 ne oluyor ?

Ekran kartını çıkarıp birde APU'yla oyun testi yaptim. Apu'da çok daha az bir şekilde güç kaynağı ısınıyordu.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2016-07-31-14-17-15-1.png
    Screenshot_2016-07-31-14-17-15-1.png
    366,6 KB · Görüntüleme: 306
Son düzenleyen: Moderatör:
Güç kaynağı üzerinde şu değerler yazıyor.Ekran kartini besleyebilecek kapasitedemi malum ekran karti 110 watt çekebiliyor.

Merak ettiğim 12v1 ve 12v2 ne oluyor ?

Ekran kartını çıkarıp birde apuyla oyun testi yaptim. Apuda çok daha az bir şekilde güç kaynağı ısınıyordu.
O zaman sorun PSU'yu tam güçte sürekli kullanmak olabilir. Güç kaynağınız sürekli son güçte çalışırsa her elektronik alet gibi ısınıcaktır. En yakın zamanda 500W 80+ ya da 600W bir güç kaynağı alırsanız sorun çözülecektir.

Alamama gibi bir durumum var bunla 1 saat oyun oynarken boyle ısınırsa 2 3 saaat oynayamiyacakmiyim daha fazla test edemedim bir sorun çıkmasından. Korkuyorum.acaba daha fazla kullanmamda bir sıkıntı çıkarmi aklımdaki tek soru bu.

Olabilir tabi ki. Dikkat etmelisiniz. Oyunlarınızı en düşük ayarlarda açmaya çalışın, ekran kartı az çalışsın, az güç tüketsin PSU zorlanmasın. Ya da direk kullanmayın yeni alana kadar.

Olabilir tabi ki. Dikkat etmelisiniz. Oyunlarınızı en düşük ayarlarda açmaya çalışın, ekran kartı az çalışsın, az güç tüketsin PSU zorlanmasın. Ya da direk kullanmayın yeni alana kadar.
Yeni aldıysanız servise verebilirsiniz, bu kadar ısınması normal değil. Üstünde yazdığı gücü ısınmadan vermesi gerekir normalde.

Yeni konular

Geri
Yukarı