PSU bağlantılarım doğru mu?

Frostmourne123

Hectopat
Öncelikle merhabalar. PSU'dan 4 tane kablo çıktı: Biri ekran kartı için 8+8 güç bağlantısı; diğer 3'ünü de, birini SSD'ye diğerini HDD'ye diğerini de yan taraftan gelen LED'ler için sadece pin girişini taktım.
Kısaca 3 bağlantıyı 3 farklı şekilde kullanmış oldum.
Bu hatalı mı diye merak ediyorum? Daha önce sistem toplamadım bu konuda herhangi bir videoya da ulaşamadım. Yardımcı olursanız mutlu olurum.
Sağ taraftakini SSD'ye, ortadakini LED'lere, soldakini de HDD'ye taktım.

asddsa.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok açıklayıcı bir soru olmamış 4 kablo zaten takılıydı da yerinden mi çıktı ? Böyle var sayarsak PSU'dan gelen SATA Molex ATX vs hiçbir çıkışlı ters takamazsınız yerine oturmaz. Kısacası girişler yerine oturduysa doğrudur.

Kasanın önden görünüşü bu:
Psu'dan güç bağlantısını SSD'ye ve HDD'ye farklı kablolardan doğru şekilde taktım.
Merak ettiğim şey; güç kablosunda 2 tane güç kablosu var, ikisini de SSD ve HDD'ye aynı kablo üzerinden mi bağlanmalı?
Ben farklı kabloları ayrı ayrı bağladım. İlk resimde orta 2 tane bağlanmamış güç kablosu ucu var, onları SSD ve HDD'ye bağlamış olsaydım hatalı mı olurdu? Ortadakini sadece sol taraftan gelen fanları bağlamak için kullandım.

Dosya Ekleri

• InkedIMG_20200228_194709_LI-min.jpg
    InkedIMG_20200228_194709_LI-min.jpg
    979,1 KB · Görüntüleme: 39
Kasanın önden görünüşü bu:
PSU'dan güç bağlantısını SSD'ye ve HDD'ye farklı kablolardan doğru şekilde taktım.
Merak ettiğim şey; güç kablosunda 2 tane güç kablosu var, ikisini de SSD ve HDD'ye aynı kablo üzerinden mi bağlanmalı?
Ben farklı kabloları ayrı ayrı bağladım. İlk resimde orta 2 tane bağlanmamış güç kablosu ucu var, onları SSD ve HDD'ye bağlamış olsaydım hatalı mı olurdu? Ortadakini sadece sol taraftan gelen fanları bağlamak için kullandım.

Hiç fark etmez tüm SATA girişlerinde aynı voltaj var gözünüze nasıl hoş görünüyorsa takıp bırakın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı