PSU ekran kartında coil whine yapar mı?

Rilu

Decapat
Daha fazla  
MSI GTX 1660 Super ekran kartılı sistemim vardı, yeni bir sistem topladım. Sapphire 6700 ekran kartı aldım coil whine sorunu ortaya çıktı, çok şiddetli değil ama rahatsız ediyor. Servise göndermek için söktüm eski sistemimdeki 1660 Super ekran kartını taktım. Aynı ses onda da var eski sistemde yok böyle bir sorun. Acaba buna PSU sebep olur mu? PSU modeli.
Sharkoon SS-cool Zero 650W 80+ Gold ATX güç kaynağı.

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI GTX 1660 Super ekran kartılı sistemim vardı, yeni bir sistem topladım. Sapphire 6700 ekran kartı aldım coil whine sorunu ortaya çıktı, çok şiddetli değil ama rahatsız ediyor. Servise göndermek için söktüm eski sistemimdeki 1660 Super ekran kartını taktım. Aynı ses onda da var eski sistemde yok böyle bir sorun. Acaba buna PSU sebep olur mu? PSU modeli.
Sharkoon SS-cool Zero 650W 80+ Gold ATX güç kaynağı.

PSU dada coil whine olabilir.
Yeni PSU da olmasın bu ekran kartında değil de.

Deneyeceğim sonuçları yazarım.

Çok enteresan bir şey oldu yeni ekran kartını eski sistemimde denedim aynı ses var sonra eski ekran kartımı taktım eski sisteme aynı ses yine var 2 yıllık ekran kartı bu sistemde böyle bi ses duymamıştım. Forumda bi konuda Psu coil whine taşır mı ekran kartına diye bir soru sormuştu arkadaş,virüs mü bu bulaşsın diye cevap verenler vardı. Şimdi o arkadaş gibi düşünüyorum.

Son düzenleme:
Deneyeceğim sonuçları yazarım.

Çok enteresan bir şey oldu yeni ekran kartını eski sistemimde denedim aynı ses var sonra eski ekran kartımı taktım eski sisteme aynı ses yine var 2 yıllık ekran kartı bu sistemde böyle bir ses duymamıştım. Forumda bir konuda PSU coil whine taşır mı ekran kartına diye bir soru sormuştu arkadaş, virüs mü bu bulaşsın diye cevap verenler vardı. Şimdi o arkadaş gibi düşünüyorum.

Rahat olun coil whine bulaşıcı değil.
Çünkü bu donanımsal bir durum.

Rx 6700 ekran kartını servise yolladım daha bugün ulaştı kargo verecekleri yanıtı bekliyorum.

Ekran kartım iade oldu bugün

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı