PSU fanı çok ses yapıyor

kasgar

Hectopat
PSU fanı çok ses yapıyor. Eskiden PC açılırken bir ses geliyordu, açılınca gidiyordu. Şimdi sürekli bu ses var, o kadar sinir oldum ki PSU fanına kalem soktum. Sonra yanar diye çıkardım, fanı söktüm temizledim. Yine aynı zırr diye ses çıkıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU fanı yerine kasa fanı tak soeun çözülür. Kasa fanları daha sessiz çalışır. Soğutma olarak da PSU için görevini yapar. Molex girişi zaten uyuyor kasa fanına.

Aynı sorundan müzdariptim. Psu fanını söktüm. Elimdeki 3 pinli fan ile değiştirdim lakin psuyu bununla çalıştıramadım. Ben de psu fanını anakarta bağlayarak çözdüm işi. Siz de bir deneyin. Olmadı fanın ortasındak göbeği yağlayın ses içinolmadı iki pinli bir fan alın.

PSU fanı yerine kasa fanı tak soeun çözülür. Kasa fanları daha sessiz çalışır. Soğutma olarak da PSU için görevini yapar. Molex girişi zaten uyuyor kasa fanına.

Yalnız kasa fanı PSU fanından daha küçük olduğu için yeterli soğutma yapabileceğini düşünmüyorum.

Son düzenleme:
Arkadaşlar fanı söktüm makine yağıyla yağladım geçmedi bir daha söktüm ve fanı bir kere sağa dönmüş şeklinde bağlayınca azalmış gibi geldi denedim tam geçmedi en son bir daha söktüm içine zeytin yağı döktüm bozulsa da değiştirecektim zaten taktım yine ses geliyordu hafifçe bir kere vurunca geçti.

Geri
Yukarı