PSU fanını ters çevirmek sorun olur mu?

Xtreme6161

Kilopat
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Kullanmakta olduğum PSU'da 12v 0.15a fan vardı ancak fan aşırı titreyip ses yapmaya başlayınca bozuk olan diğer PSU'da bulunan 12v 0.14a fanı taktım ancak bu fanın vida yerleri diğer fana göre ters noktadaydı ve bozuk PSU'da da bu şekilde takılıydı.

Ben de bozuk PSU'da böyle normal çalışabildiğine göre bunda da bir sorun olmaz diyerek vidalayıp kapattım birkaç kez açıp kapadım oyuna falan girdim yarım saat kullanıp kapattım ancak bir sorunla karşılaşmadım, şu an taktığım fan havayı dışarıya üflüyor diğeri içeriye çekiyordu. Sizce bir sorun yaratır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fanların çalışma mantığı içerideki sıcak havayı dışarı atmak yönünde oluyor. Siz fanı ters çevirdiğinizde tahminimce ters yöne hava akışı yapacaktır. Kısa sürede PSU'daki kirlenme ve toz seviyesinin çok yükseldiğini göreceksiniz.

Fanların çalışma mantığı içerideki sıcak havayı dışarı atmak yönünde oluyor. Siz fanı ters çevirdiğinizde tahminimce ters yöne hava akışı yapacaktır. Kısa sürede PSU'daki kirlenme ve toz seviyesinin çok yükseldiğini göreceksiniz.
Yeni taktığım zaten havayı dışarıya üflüyor, o zaman eskisi mi ters takılıymış?

Geri
Yukarı