PSU fansız çalıştırılabilir mi?

Bzdmsamet

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Geçenlerde Power supply'm bozuldu çalışıyor ama ekrana görüntü vermiyordu daha sonra arkadaşım kullanmadığı Power'i getirdi onu taktığımda PC çalışıyor ve ekrana görüntü veriyordu ancak fanı çalışmıyordu bende yeni bir fan eklettim ve denedim fandan cızırtılı ses gelmesine rağmen hem çalışıyor hem görüntü geliyordu çalıştığından emin olduğum için kasaya tamamen monteledim bu sefer de görüntü gelmedi bilgisayarcı Power'in bozuk olduğunu söyledi şu an en düşük 300 Türk lirası bir Power. Fansız çalıştırsam sorun olur mu ya da anakarttan bir soket girişi ile Power'e fan yöneltsem? Cevaplarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
250 300 watt arası güç kaynakları 100 lira civarına bulunabilir ikinci el. Aylar önce bir bilgisayarcıdan ikinci el Casper 250 watt psu aldım 100 liraya. Henüz bir sıkıntısı sorununu görmedim. Ha senin sistemin nasıldır onu bilemem. Kaliteli bir sistemin varsa tabiiki hiç risk alma sıfır satın al. Benim 10 12 yıllık eski sistem olduğu için ikinci el tercih ettim.

250 300 watt arası güç kaynakları 100 lira civarına bulunabilir ikinci el. Aylar önce bir bilgisayarcıdan ikinci el Casper 250 watt PSU aldım 100 liraya. Henüz bir sıkıntısınma sorununu görmedim. Ha senin sistemin nasıldır onu bilemem. Kaliteli bir sistemin varsa tabii ki hiç risk alma sıfır satın al. Benim 10 12 yıllık eski sistem olduğu için ikinci el tercih ettim.

Hocam sistemim pek marka değil 6 GB RAM 1.3 5. nesil işlemci ve dahili ekran kartı ancak benim anlamadığım görüntü veren parça neden fan takılınca vermiyor hatta fanı taktığımda PSU kapağınının bir iki vidasını boş bıraktığımda fan dönüyor tüm vidaları taktığımda dönmüyor anlamış değilim.

Hayır fansız çalıştırmayın.
Peki anakarttan powere harici bir fan yapsam olur mu ?

Hocam sistemim pek marka değil 6 GB RAM 1.3 5. nesil işlemci ve dahili ekran kartı ancak benim anlamadığım görüntü veren parça neden fan takılınca vermiyor hatta fanı taktığımda PSU kapağınının bir iki vidasını boş bıraktığımda fan dönüyor tüm vidaları taktığımda dönmüyor anlamış değilim.
Kısa devre yapıyor olabilir. Hocam hiç girilecek riskler değil bunlar. Sıfır güç kaynağı almak zorunda değilsin ikinci el temiz çalışan bir şey de işini görür o zaman. Donanımlarını tek tek yazarsın ona göre arkadaşlar sana watt aralığını söyler tahminim 300 watt civarı işini görür.

Kısa devre yapıyor olabilir. Hocam hiç girilecek riskler değil bunlar. Sıfır güç kaynağı almak zorunda değilsin ikinci el temiz çalışan bir şey de işini görür o zaman. Donanımlarını tek tek yazarsın ona göre arkadaşlar sana watt aralığını söyler tahminim 300 watt civarı işini görür.

Zaten mevcut 230W idi. 230-300 arası yeterli olur diye düşünüyorum. Teşekkürler. Ayrıca bu Power'e yapılabilecek bir şey kalmadı değil mi?

Zaten mevcut 230W idi. 230-300 arası yeterli olur diye düşünüyorum. Teşekkürler. Ayrıca bu Power'e yapılabilecek bir şey kalmadı değil mi?
Ben 180 binlik küçük bir ilçede yaşıyorum burda hiç arızalardan anlayan tamir edecek bir bilgisayarcı yok. Eğer büyük bir yerde yaşıyorsan ve bilgisayar arızalarından anlayan birisi varsa ne olur ne olmaz atma bir köşede sakla. Aslında iyi lehim yapılsa power ile fan çalışır da onunla uğraşacak usta var mıdır ? Veya ne kadara yapar bilmiyorum. Ama 100 lira altına da ikinci el bulabilirsin diye düşünüyorum pazarlıkla 50 75 lira arasına 250 watt civarı psu bulunur ya bence.

Ben 180 binlik küçük bir ilçede yaşıyorum burada hiç arızalardan anlayan tamir edecek bir bilgisayarcı yok. Eğer büyük bir yerde yaşıyorsan ve bilgisayar arızalarından anlayan birisi varsa ne olur ne olmaz atma bir köşede sakla. Aslında iyi lehim yapılsa Power ile fan çalışır da onunla uğraşacak usta var mıdır? Veya ne kadara yapar bilmiyorum. Ama 100 lira altına da ikinci el bulabilirsin diye düşünüyorum pazarlıkla 50 75 lira arasına 250 watt civarı PSU bulunur ya bence.

Ya anakartımda fan soketi olsa sorun çok kolay şekilde çözülürdü ama maalesef yok :)

Yeni konular

Geri
Yukarı