PSU Güç Kablosu Temassızlık Yapıyor

Emrullah AKTAŞ

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
PSU'ya bağlı güç kablosu yerine tam oturmamış gibi duruyor ve kabloyu hafif salladığımda bile güç kesiliyor.
Normalde bilgisayarı masanın üstünde kullanmak istiyorum ama bu durumdan dolayı yerde kullanmak zorunda kalıyorum.
Yoksa masada olan en ufak sallantıda güç kesiliyor.

Bu durumu nasıl çözebilirim?

PSU'ya bağlı güç kablosu yerine tam oturmamış gibi duruyor ve kabloyu hafif salladığımda bile güç kesiliyor.
Normalde bilgisayarı masanın üstünde kullanmak istiyorum ama bu durumdan dolayı yerde kullanmak zorunda kalıyorum.
Yoksa masada olan en ufak sallantıda güç kesiliyor.

Bu durumu nasıl çözebilirim?

Psun modülerse kablo alarak.

Modülerden kastınız nedir?

1680124069544.png

1680124095968.png

Alttaki modüler değil.

Sorunun güç kablosundan olduğundan eminim. Temazsızlık yapan o.
İç kabloların sıkıntılı olması normal mi?

PSU'dan çıkış yapan 24 pin veya CPU PIN'i temassızlık yapıyor olabilir işte modüler olsa halledebilirdin ama bu durumda yeni bir PSU almak gerekiyor ya da kasayı yerde tutcaksın.

PSU'um modüler değil.
Zamanında GameGaraj'dan aldım. GameGaraj 80+ bronz diye geçse de "aıgo GP650 650W 80 Plus" aslı.

Hocam kusura bakmayın uzun süre olmuş ama yazıyorum bende de aynı PSU ve sorun var duvara yön vererek takıyorum aski taktirde güç kesiliyor veya değişik sesler geliyor ve her zaman bunu ayarlaması soorun oluyor çözebildiniz mi yeni kablo alınca düzeldi mi PSU'ya takılan kablo hafif aşağıda kalıyor veya yukarı bir şekilde yapınca sorun olmuyor ama dediğim gibi her zaman bunu yapamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı