PSU Isınması performansı düşürür mü?

kenanistaken

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,

İlk kez PC topladım ve 2 aydır kullanıyorum, performans beklediğimden düşük gibi geldi. Kasanın PSU olan kısmının sıcak olduğunu fark edince kasanın içini açıp şöyle bir baktım ki PSU fanının işlemci soğutucusuna doğru dönük olduğunu fark ettim. İşlemcimdeki fan oldukça büyük olduğu için PSU fanının önünü bir hayli kaplıyor ve PSU'nun ısınmasına neden oluyor. Sizce bu performansı etkiler mi?

Yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler.

pc.jpg
pc2.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasanın üst kısmında hava geçişi varsa ters takmayı dene. Psu ısınması Psu'nun verdiği gücü azaltmadığı sürece performansa etki etmez. Ama fazla ısınıp yeteri kadar güç veremezse sistem enerji yetmediği için parçaları tam verimde kullanamaz.

Kasanın üst kısmında hava geçişi varsa ters takmayı dene. Psu ısınması Psu'nun verdiği gücü azaltmadığı sürece performansa etki etmez. Ama fazla ısınıp yeteri kadar güç veremezse sistem enerji yetmediği için parçaları tam verimde kullanamaz.
Maalesef kasanın üstünde herhangi bir hava geçişi sağlayacak boşluk yok. Verimsizlik konusunda da aynı fikirdeyim.

Kasadaki hava akışın çok yanlış. Ayrıca overclock yapmayacaksan öyle soğutucu almasaydın keşke.
Aslında ben de aldığım bu bilgisayar için pişman oldum, X4 860K için pişman oldum, RX460 için pişman oldum, ve şimdi de OC yapmayacağım halde arkadaşımın tavsiyesi üzere aldığım soğutucu için de pişmanım. Sanırım yapılabilecek birşey yok, cevaplarınız için teşekkürler fakat hala yanıtlarınızı alabilirim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı