PSU kablosu erimesi

Geçmiş olsun. +80 bronz sertifikası yokmu güç kaynağında?
Sanırım yok, öyle bir ibare göremedim güç kaynağının üzerinde.
Kullandığınız dönüştürücünün bağlantıları hatalı, 6 PIN VGA bağlantısında 2 tane 12 V, 3 tane de şase olması gerekli. Sizin kullandığınız kabloda ise 1 taraftan 2 tane şase, 1 tane 5 V (ki bu alınmamalı) 1 tane de 12 V alınmış, diğer kablodan da 2 tane şase alınıp bağlanmış. Olması gereken ara kablo (bkz. resim) her iki 4 PIN molexten 1 er adet 12 V, 2 şer adet de şase şeklinde olmalıydı. Ucuz atlatmışsınız. PSU nuz sistem için yeter gözüküyor ama dilerseniz değiştirebilirsiniz.

Eki Görüntüle 529727
dediğinizi az buçuk anladım, akşam birilerinden yardım alarak yapmaya çalışacağım, kasamın daha net görüntüsünü de sizlere atacağım, ondan ziyade kafam şu yönde karıştı diğer arkadaşın atmış olduğu
Bu linkten ihtiyacınız olana göre PSU alabilirsiniz.

.
bu siteye baktığımızda benim ekran kartım 380 watt tüketiyor, bendeki PSU 400 watt ki bu gücün tamamını vermediği bile aşikar, o zaman bu vakte kadar bilgisayarım nasıl çalışıyordu? Acaba gücü şimdi mi yetmemeye başladı?
Bilgileriniz ve yardımlarınız için hepinize şimdiden teşekkürler.

bu siteye baktığımızda benim ekran kartım 380 watt tüketiyor,

O değer tek başına ekran kartı değil, sistem için önerilen güç kaynağı ki sizin kartınız yükte 120 W civarı güç tüketiyor. İşlemci 77 W, diğer bileşenlere de yuvarlak 30 desek 250 W ı bulmuyor. Güç kaynağınız 12 V kanalından bu değeri verebilir. Yalnız ekran kartınız, ara kablo sebebiyle hasar görmüş olabilir. Ek olarak, daha bir önceki mesajda belirttiğim gibi bu tip kabloların bağlantılarının, soketlerinin oynama yapmadığından, sağlam olduğundan emin olmak lazım. Yüksek akıma dayanıklı olmalı.

Son düzenleme:
O değer tek başına ekran kartı değil, sistem için önerilen güç kaynağı ki sizin kartınız yükte 120 W civarı güç tüketiyor. İşlemci 77 W, diğer bileşenlere de yuvarlak 30 desek 250 W ı bulmuyor. Güç kaynağınız 12 V kanalından bu değeri verebilir. Yalnız ekran kartınız, ara kablo sebebiyle hasar görmüş olabilir. Ek olarak, daha bir önceki mesajda belirttiğim gibi bu tip kabloların bağlantılarının, soketlerinin oynama yapmadığından, sağlam olduğundan emin olmak lazım. Yüksek akıma dayanıklı olmalı.
Tamirciye bilgisayarımı götürdüm, ekran kartını farklı bilgisayarlara taktık onlarda da aynı sorunu yarattı, PSU'da ve PSU'nun kablolarında herhangi bir sıkıntı olmadığını sorunun tamamen ekran kartından kaynaklandığını söyledi.
Ekran kartı tamiri ile uğraşan Antalya- Manavgat yakınlarında bildiğiniz bir yer varsa söyleyebilirsiniz, yardımlarınız için teşekkürler.

Tamirciye bilgisayarımı götürdüm, ekran kartını farklı bilgisayarlara taktık onlarda da aynı sorunu yarattı, PSU'da ve PSU'nun kablolarında herhangi bir sıkıntı olmadığını sorunun tamamen ekran kartından kaynaklandığını söyledi.
Ekran kartı tamiri ile uğraşan Antalya- Manavgat yakınlarında bildiğiniz bir yer varsa söyleyebilirsiniz, yardımlarınız için teşekkürler.
Geçmiş olsun, malesef o tarafları bilmiyorum. Umarım güvenilir ve sağlam birilerini bulabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı