PSU kablosunun yandıgı nasıl anlaşılır?

Erencurabaz

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Bizim binanın elektrik kablosunu çalmaları sonucu benim PC'nin güc kaynagı yandı ve degiştirdim. Güç kaynagını tam takarken cızırtı sesi çıktı ve takmadan geri çıkardım. Kablonun yandıgını düşünüyorum. Kablonun giriş yerine baktıgımda içi sararmıştı. Sizce kablo yanmış mıdır yoksa PSU'ya takayım mı kabloyu? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU güç bağlantı soketini tam oturtmamışsınızdır, tamassızlıktan cızırtı sesi çıkmıştır. Güç soketini PSU'ya iyice oturtup tekrar deneyin.
O kablolar kolay kolay yanmaz ama yanmışsa da en fazla PSU'ya elektrik gitmeyecek, bu sayede kablonun yanık olduğunu anlayabileceksiniz.

Kablolar kolay kolay yanmaz. Ama benim başıma benzer bir durum gelmişti. Prize taktığım alet değil direk prizin kendi kablosu yanmış olduğu için dediğin durum olmuştu. Belki benzer durum olabilir.

PSU güç bağlantı soketini tam oturtmamışsınızdır, tamassızlıktan cızırtı sesi çıkmıştır. Güç soketini PSU'ya iyice oturtup tekrar deneyin.
O kablolar kolay kolay yanmaz ama yanmışsa da en fazla PSU'ya elektrik gitmeyecek, bu sayede kablonun yanık olduğunu anlayabileceksiniz.
dostum allah razı olsun şimdi taktım çalışıyor dedigin gibi temassızlık olmuş şimdi problem yok çalışıyor çok sagolasın

Geri
Yukarı