PSU montajı nasıl yapılır?

Cenger

Hectopat
Yer
Luthadel
Daha fazla  
Meslek
Sissoylu
Aslında aklımda bütün sistemi bir anda yenilemek vardı ama ekran kartı stok problemi yüzünden vazgeçtim. Elimde zaten PS4 de olduğu için bekleyebilirim. Şimdi kasa, PSU'yu satın alıp aradan çıkartayım diyorum.
  • Kasa: Dark N10
  • PSU: AEROCOOL KCAS60
  • Şu an elimde olan sistem:
  • Anakart: Asus H81M-K
  • İşlemci: I3 4160
  • Ekran Kartı: AMD HD8350( AAA oyunları zaten PS4' de oynuyorum indie oyunlar içinde bana yetiyor şu an)
Sonradan Alacağım Parçalar:
  • Anakart: Asus Prime B350 Plus
  • İşlemci: R5 1400
  • Ekran Kartı: RX580 8GB
PSU konusunda çok bir bilgim yok o yüzden sizlere danışayım dedim. Montajı video izleyerek yaparım ama ekstra bir dönüştürücüye falan ihtiyaç var mı kablolar için?

Son düzenleme:
Aslında aklımda bütün sistemi bir anda yenilemek vardı ama ekran kartı stok problemi yüzünden vazgeçtim. Elimde zaten PS4 de olduğu için bekleyebilirim. Şimdi kasa, PSU'yu satın alıp aradan çıkartayım diyorum.
  • Kasa: Dark N10
  • PSU: AEROCOOL KCAS60
  • Şu an elimde olan sistem:
  • Anakart: Asus H81M-K
  • İşlemci: I3 4160
  • Ekran Kartı: AMD HD8350( AAA oyunları zaten PS4' de oynuyorum indie oyunlar içinde bana yetiyor şu an)
Sonradan Alacağım Parçalar:
  • Anakart: Asus Prime B350 Plus
  • İşlemci: R5 1400
  • Ekran Kartı: RX580 8GB
PSU konusunda çok bir bilgim yok o yüzden sizlere danışayım dedim. Montajı video izleyerek yaparım ama ekstra bir dönüştürücüye falan ihtiyaç var mı kablolar için?
Hocam ekstra dönüştürücüye iğtiyacınız yok. PSU montajıda kolay.
• İlk olarak kasanın ön ve arka kapağını çıkarıyorsunuz.
• Dark N10'un PSU bölmesi gizli olduğu için kasanın arka yani sağ tarafından fanı aşağıya bakıcak şekilde yerleştiriyorsunuz.
• Arkadaki vida kısımlarını denk getirerek vidalıyorsunuz.
• En sonunda gerekli kablo bağlantılarını yapıyorsunuz ve bitiyor.
Bu kadar basit :).
Ekran kartı stok problemine gelirsek kartların fiyatı eylül ayı gibi düzene girmeye başlar.

Hocam ekstra dönüştürücüye iğtiyacınız yok. PSU montajıda kolay.
• İlk olarak kasanın ön ve arka kapağını çıkarıyorsunuz.
• Dark N10'un PSU bölmesi gizli olduğu için kasanın arka yani sağ tarafından fanı aşağıya bakıcak şekilde yerleştiriyorsunuz.
• Arkadaki vida kısımlarını denk getirerek vidalıyorsunuz.
• En sonunda gerekli kablo bağlantılarını yapıyorsunuz ve bitiyor.
Bu kadar basit :).
Ekran kartı stok problemine gelirsek kartların fiyatı eylül ayı gibi düzene girmeye başlar.
Teşekkürler :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı