PSU montajı nasıl yapılmalı?

enCoks

Centipat
Yakın zamanda sipariş ettiğim PSU geliyor lakin birkaç videoya baktım, komple sistemi sökmüş gibi geldi. Pek anlamam zaten bilgisayar işlerinden fakat nasıl olacak monte işlemi? Mahalle bilgisayarcısına mı götürmeliyim? Ekran kartı da aldım fakat onu takabileceğime güveniyorum ama zarar verirsin falan derseniz kurcalamayacağım.

Yakın zamanda sipariş ettiğim PSU geliyor lakin birkaç videoya baktım, komple sistemi sökmüş gibi geldi. Pek anlamam zaten bilgisayar işlerinden fakat nasıl olacak monte işlemi? Mahalle bilgisayarcısına mı götürmeliyim? Ekran kartı da aldım fakat onu takabileceğime güveniyorum ama zarar verirsin falan derseniz kurcalamayacağım.
Hocam zarar verme kişiden kişiye değişen bir şey. İlkinde zarar vermeden montaj yapanda var yapamayan da var.
PSU hakkında bir bilgiye sahip değilsen mahalle bilgisayarcına götür o yapsın montajı. Riske atma.

Kanal üzerinde PC montaj ve bilgilendirme rehberleri bulunmaktadır sistem üzerinde tüm soketler tek tip olduğundan yanlış takmanız düşük bir ihtimaldir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Öncelikle PSU nedir onun hakkında özet geçeyim.
PSU sistemde bulunan tüm parçalara enerji veren parça. Bu şu demek PSU'dan çıkan kabloları, ekran kartı, anakart, fanlar, SATA depolama üniteleri (SSD, HDD) gibi parçalara takacaksın demek. Yani tüm sistemi sökmekten ziyade tüm sisteme kablo götüreceksin.

Technopat youtube kanalında çok güzel videolar var. Ordan bakarak kolay bir şekilde montajı yapabilirsin. Hiçbir şey bilmediğim halde 3 hafta önce sıvı soğutma dahil komple sistemi videolara bakarak topladım.
Herşeyin bir ilki vardır. Bence kendin yapabilirsin.

Technopat YouTube kanalında çok güzel videolar var. Oradan bakarak kolay bir şekilde montajı yapabilirsin. Hiçbir şey bilmediğim halde 3 hafta önce sıvı soğutma dahil komple sistemi videolara bakarak topladım.
Her şeyin bir ilki vardır. Bence kendin yapabilirsin.

Ya evet ama kablolarını unutmayın falan diyenler vardı içime endişe düşürdü umarım kendim yapabilirim ve kasadan hiçbir şey çıkarmayıp eskini çıkarıp yenisi takabilir miyim? Ve eklemek istedim sistemim eski bir sistem ben ekran kartı ve PSU sunu yükseltiyorum.

Ya evet ama kablolarını unutmayın falan diyenler vardı içime endişe düşürdü umarım kendim yapabilirim ve kasadan hiçbir şey çıkarmayıp eskini çıkarıp yenisi takabilir miyim? Ve eklemek istedim sistemim eski bir sistem ben ekran kartı ve PSU sunu yükseltiyorum.

Kabloyu unutmak sıkıntı olmaz en fazla makine açılmaz o kadar. Zaten kabloları görünce neyin nereye gireceğini anlayacaksın :).

Kablosunu unutmazsın hocam. Kabloların üzerinde ne olduğu yazıyor zaten. CPU, GPU, 24PİN lik anakart kablosu, birde harddisk için sata kablosu. Unutsanda arkadaşın dediği gibi sıkıntı olmaz. Sistem açılmaz okadar :)

Geri
Yukarı