PSU montajı sonrası sistem açılmıyor

brkasd

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar dün Aerocool VX serisi 400 wattlık PSU aldım bugün taktım ama çalışmadı bilgisayar. PSU'nun fanı dönüyor anakart üzerindeki fan dönüyor ama bilgisayar açılmıyor. Bilgisayar çalışırken kasanın ışığı yanardı ancak şu an yanmıyor. PSU mu bozuk diye düşündüm eskisini taktım bu sefer eskisi de çalışmadı, yardım edebilir misiniz?

Eğer bağlantıları sorunsuz yapıyorsan ve Güç kaynakları sorunsuz çalışıyorsa sorun Anakart olabilir. Kısa bir süre önce benimde başıma gelmişti. Güç kaynağı yüksek voltaj verdiği için sanırım Anakart bozulmuştu. Yeni güç kaynağı aldım ve Anakartı tamir ettirdim şuan sorun yok.

Eğer Anakart olmadığını düşünüyorsan Anakart üzerine bağlı işlemci, işlemci fanı, 1 adet RAM hariç bütün bileşenleri çıkar(hoparlör, fare vb. dahil) ve görüntü kablosunu Anakart üzerine takıp bilgisayarı çalıştır. Sorun diğer bileşenlerde de olabilir.

Bizde de aynı güç kaynağından var ilk başta açamadık. Bozuk sandık garantiye verdik, sorun yok dendi bize geri geldi. Olayın ilginç yanı 2 tane olan 4 pinlik kablolardan sadece 1'i sistemi çalıştırabildi. Bu güç kaynağından biraz şikayetçiyim. Çift olan kabloları özellikle işlemciye giden tarafı diğeri ile dener misiniz?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı