PSU değişikliği sonrası sistem açılmıyor

Mr.Msi

Centipat
Arkadaşlar yakın zamanda yeni güç kaynağı aldım Aerocool VX series 500WT ilk 2 gün sıkıntı yoktu.

Şimdi güç girişine basıyorum bilgisayarımın fanları dönüyor sonra kapanıyor ekrana bir şey gelmeden.

Bazen BIOS ekranına kadar geliyor kapanıyor.

Daha bugün oldu sorun PSU'da mı geri mi vermeliyim gitti gidiyoradan almıştım kutusu duruyor hatta kargo paketi duruyor sadece üstündeki kargo bilgilerini yırttım sıkıntı olur mu? Bir de kapanırken bip sesi geliyor her şeyi kontrol ettim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elektrik bağlantılarını kesin. Bütün kabloları doğru ve düzgün taktığınızdan emin olun. Daha sonra BIOS pilini söküp 10 dakika bekleyin ve pilsiz olarak sistemi çalıştırmayı deneyin. Sistem açılırsa tekrar kapayıp BIOS pilini takın ve BIOS ayarlarını fabrika ayarlarına döndürüp o şekilde sistemi açın.

CPU ve PCI kablosunu karıştırmış olabilir misiniz? Biosu resetlemeyi denedinizmi?
Biosa girilmiyor
Elektrik bağlantılarını kesin. Bütün kabloları doğru ve düzgün taktığınızdan emin olun. Daha sonra BIOS pilini söküp 10 dakika bekleyin ve pilsiz olarak sistemi çalıştırmayı deneyin. Sistem açılırsa tekrar kapayıp BIOS pilini takın ve BIOS ayarlarını fabrika ayarlarına döndürüp o şekilde sistemi açın.
Kontrol ediyorum

CPU ve PCI kablosunu karıştırmış olabilir misiniz? Biosu resetlemeyi denedinizmi?
Hocam nasıl reset atacağım
15815322237105546864694985718607.jpg

Güç kaynağından önce böyle bir problem var mıydı?
Ara ara kapanıyordu ama sürücü hatası dediler son amd güncellemesi ile düzeldi en son 1 hafta önce yine kapandı ondan sonra kapanmadı

Birde 8 gb ram vardı (kullanılabilir 5,65)şimdi biosta ram takılı olduğu halde 4 gb olarak görüyor ne oldu anlamıyorum 2 ay sonra ekran kartı almayı planlıyordum yinemi masraf çıkacak ya😢
Arkadaşlar yardım etmeyecekmisiniz?
Yeniden sebepsiz yere kapandı şimdi eski psu mu deneyeceğim o da olmazsa neyde sıkıntı var lütfen yardım edin

Dosya Ekleri

• 15815326272318682870604243820460.jpg
    15815326272318682870604243820460.jpg
    1,1 MB · Görüntüleme: 19
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı