PSU mu değiştirilmeli UPS mi alınmalı?

esercim

Hectopat
Rampage 650W 80+ Bronze PSU'm var.
Sistem daha yeni güç kaynağını değiştirmeyi düşünüyordum, UPS diye bir teknoloji keşfettim.
Elektriğim biraz sıkıntılı lambada güç düşmesi gibi vb. Sizce UPS mi alayım yoksa PSU mu değiştireyim?

UPS'nin amacı ne tam olarak ya bende mi alsam diyorum monitörlerde ekranda sorunlar oluyor yeterli gücü alamıyor galiba UPS gücü dengeleyip sabit sağlam bir güç mü sağlıyor bütün cihazlara?

@esercim Hocam güzel bir PSU ve akım korumalı priz almanızı tavsiye ederim. UPS alsanız bile yine güvenli sayılmaz, çünkü PSU'nun güvenirliği biraz tartışılır. Çok dandik, güvensiz bir PSU değil ama, çok kaliteli bir ürün olduğu da söylenemez. Kasayı elektriksel anlamda en iyi ve en güvenli şekilde korumaya almak istiyorsanız. İyi bir PSU ve Akım korumalı priz almanızda fayda var.

@esercim Hocam güzel bir PSU ve akım korumalı priz almanızı tavsiye ederim. UPS alsanız bile yine güvenli sayılmaz, çünkü PSU'nun güvenirliği biraz tartışılır. Çok dandik, güvensiz bir PSU değil ama, çok kaliteli bir ürün olduğu da söylenemez. Kasayı elektriksel anlamda en iyi ve en güvenli şekilde korumaya almak istiyorsanız. İyi bir PSU ve Akım korumalı priz almanızda fayda var.

Hocam UPS ile akımı sabit verirsek daha sağlıklı olur diye düşünmüştüm. Olası elektrik kesintilerinde güç kesilmeyecek veya dalgalanmalardan etkilenmeyecek çünkü direkt aküden alacak gücünü.

@esercim Dediğin doğruda, PSU'dan kaynaklı bir sorunun çıkmayacağını bilemeyiz işte, güvenilir olmadığı için. Sen bu şekilde dışarıdan gelen elektrik akımına tedbir alıyorsun ama içeriden bir ters akım olursa ne olacak bizim demek istediğimiz o.

@esercim Dediğin doğruda, PSU'dan kaynaklı bir sorunun çıkmayacağını bilemeyiz işte, güvenilir olmadığı için. Sen bu şekilde dışarıdan gelen elektrik akımına tedbir alıyorsun ama içeriden bir ters akım olursa ne olacak bizim demek istediğimiz o.
Hocam şimdi PSU fiyatlarına baktım da en minimum alınabilecek kalitede olanı 2500 liradan başlıyor. Öğrenci olduğum için bu beni aşar, UPS de fazla katkı yapmaycaksa şansıma güvenip kullanacağım mecburen. Akım korumalı prizim var.

PSU'nda 80+ sertifikası var, bence PSU'luk sorun yok. UPS teknolojisi ortalama 1KWa'lık bir UPS bu derece yüksek ihtiyaçlı bir bilgisayar'ı + 45 DK canlı tutar. Online UPS almanızı şiddetle tavsiye ederim, bu sayede yüksek gelen akımı 220V'ye sabitler, düşük gelmesi durumunda da yine aynı şekilde 220V'ye yükseltirsin. Güç gitmesinde vs. sistemini korur.

PSU'nda 80+ sertifikası var, bence PSU'luk sorun yok. UPS teknolojisi ortalama 1KWa'lık bir UPS bu derece yüksek ihtiyaçlı bir Bilgisayar'ı + 45 DK canlı tutar. Online UPS almanızı şiddetle tavsiye ederim, bu sayede yüksek gelen akımı 220V'ye sabitler, düşük gelmesi durumunda da yine aynı şekilde 220V'ye yükseltirsin. Güç gitmesinde vs. sistemini korur.

Bana elektrik kesintisinde 1 dakika versin yeterli, bilgisayarı kapatmak için

Yeni konular

Geri
Yukarı