PSU önerisi 750W

Bütçe
4-5bin tl
Dostum PSU'nun çalışıyor olması ondan memnun kalmanı gerektirmez. Bu bir kriter değil. O halde hepimiz gidip ucuz Everest, PowerBoost, Hadron, Platoon gibi nerede abuk sabuk PSU var onları önerirdik.

''Güzel duruyor'' yazmandan ne kadar bilgi sahibi olduğun belli oluyor zaten, konuyu uzatmaya gerek yok. Dış görünüşüne ve çalışıp çalışmadığına bakıp PSU öneriyorsun insanlara. Parasını çöpe attırmam diyorsun ama bilmediğin şeye yorum yaparak bunu yapmış oluyorsun. Arabalar konusunda hiçbir bilgisi olmayıp sadece dış görünüşüne göre sana araba öneren birisine güvenerek araba alır mısın mesela? @İcardiVekili

Ekran kartınız ne olacak? Veya değiştirmeyecekseniz kullandığınız ekran kartı nedir?
Ekran kartı msi 3060 dual 12gb yani bu

Ekran kartınız ne olacak? Veya değiştirmeyecekseniz kullandığınız ekran kartı nedir?
Sizinde öneriniz varsa söyliyebilirsiniz. Ve şu anki rtx 2060 super kulanıyorum

@Enis. 3060 alınmaz, 4060 alın ₺10.000'ye. Daha iyi bir kart. Ayrıca 2060 Super'den 3060'a da geçilmez, saf performans anlamında birbirine yakın kartlar zaten. Boşa masraf olur sizin için. Geçecekseniz 4060 Ti falan düşünün.

Bu sistem için 550W bile yeterli fazlası ile. 4000 TL bütçe sadece boşu boşuna para israfı olur. Hadi biz 650W alalım az ileriyi düşünmek adına:

Kaliteli ve performanslı, fiyatının anlık olarak en iyisi.
Bende olan psu Sharkoon SHP650 V2 650W 80+ 120 Mm Fanlı ATX Güç Kaynağı - Gaming.Gen.TR bundan daha iyi sanırım her hangi bir oyunda reset atmasın? Güç kaynağı enerji yetmemesi gibi.

@Enis. 3060 alınmaz, 4060 alın ₺10.000'ye. Daha iyi bir kart. Ayrıca 2060 Super'den 3060'a da geçilmez, saf performans anlamında birbirine yakın kartlar zaten. Boşa masraf olur sizin için. Geçecekseniz 4060 Ti falan düşünün.

Hmm olabilir

Bende olan psu Sharkoon SHP650 V2 650W 80+ 120 Mm Fanlı ATX Güç Kaynağı - Gaming.Gen.TR bundan daha iyi sanırım her hangi bir oyunda reset atmasın? Güç kaynağı enerji yetmemesi gibi.

Bu modelden çok çok daha iyi, kıyasları bile yapılamaz. Problem olmaz. 550W bir model bile düşündüğünüz ikili için fazla fazla yeterli dediğim gibi.

O modeli ben olsam emekliye ayırırdım bütçeniz varken, vasat bir ürün çünkü. Bütçe olmasa tamam derdim.

Geri
Yukarı