PSU oyuna girmeden nasıl yüke bindirilir?

Bybomber

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, yeni bir sistem topladım ve sistemde "Cızırtı Video, Cızırtı Sesi" sesleri mevcut. Ekran kartını garantiye gönderdim, söylediklerine göre ekran kartında problem yokmuş. Şüpheli PSU kalıyor. PSU'yu nasıl tek başına test edebilirim? Durumu tekrar özetlemek gerekirse, masaüstünde çalışırken ses yok. Oyuna döndüğüm anda ses başlıyor. Sahne değiştirdikce sesin tonu da değişiyor. Görüşlerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum.

Sistemdeki parçalar:
  • MSI RTX 2060 Gaming Z
  • Zalman ZM600-LE

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana sesler normal geldi. Oyundayken ekran kartı fanı ısındıkça hızını arttırır ve biraz görültü yapar. Kapağı kapatmayı deneyin.

Galax RTX 2070 EX kartımda da aynı ses var daha 1 günlük kart yeni dün elime ulaştı 60 fps kilitleyince ses kesiliyor fps yüksek seviyelere çıkınca ses başlıyor kulağımı yaklaştırdım net olarak ekran kartından geliyor ne yapsam bilemiyorum kimisi kartın ömrüne performansa falan zararı yok diyor garantiye göndermeye değermi falan bilemiyorum.

Galax RTX 2070 EX kartımda da aynı ses var daha 1 günlük kart yeni dün elime ulaştı 60 fps kilitleyince ses kesiliyor fps yüksek seviyelere çıkınca ses başlıyor kulağımı yaklaştırdım net olarak ekran kartından geliyor ne yapsam bilemiyorum kimisi kartın ömrüne performansa falan zararı yok diyor garantiye göndermeye değermi falan bilemiyorum.
Normal olabilir fakat çok rahatsız oluyorsanız yani normal oyun oynarken duyabiliyorsanız garantiyi arayın bilgilendirin çözüm yolu bulacaklardır yada ekran kartını isteyeceklerdir.

Coil Whine var ekran kartında.
Bende öyle düşünüyorum da servis video var dememe rağmen bizde video çekebiliriz yok diyor. Uğraş dur şimdi bu servisle.
Bana sesler normal geldi. Oyundayken ekran kartı fanı ısındıkça hızını arttırır ve biraz görültü yapar. Kapağı kapatmayı deneyin.
Kasa fanları ve işlemci fanı gayet sessiz zaten. Ekran kartı fanı da devrede olmasa bile ses yapıyor. Kapağı kapatınca da ses yapıyor.
Vakit kaybetme direk iade veya değişim iste ben geç kaldım hata yaptım ilk günden bu ses vardı. Güç kaynağı problemlidir diye önemsemedim ilerde değişeceğim zaten diye düşünüyordum 10 günlükken gönderdim servise bekliyorum gelecek halen.
Afterburner ile PSU yu fazla yüklemeden dikkatlice kademe kademe yükleyin. Eğer cızırtı sesleri artarsa baktırmanızda yarar olabilir.
Gücü neye çektirebilirim ki test edeyim? Ekran kartının işin içinde olmaması lazım.

Dostum senin için araştırma yaparken buldum
Aida64 diye bir program
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Videoyu tamamen izleyin zaten anlarsınız ondan sonra PSU yu stress testine sokun
Sonra sonuçları paylaşın lütfen.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı