PSU patladıktan sonra şalteri açmakta sakınca var mı?

pisst0n

Hectopat
Merhaba.

Yaz aylarında bilgisayar toplamıstım, 4-5 aydır kullanıyorum. Bu gece PC indirme islemi yaparken aniden patlayıp şarteli attırdı. Kasanın güç bağlantılarını söktüm ama şalter attığı için evin diğer prizleri çalışmıyor. Açmamın sakıncası olur mu?

Güç kaynağı modelim: Seasonic 750W Gold PSU. Sinerji'den yeni satın almıştım, garantiye girer mi yoksa kullanıcı hatası mı derler? Nasıl bir yol izlemeyelim? Başıma ilk kez geliyor.

Bilgisayarın komple fişini çekersen bir şey olmaz aksi halde bir süre sonra tekrar patlayabilir bu süze zarfında bilgisayarı elektrikle buluşturmayın. Mümkünse bilgisayarı bir PC tamircisine gönderin.

Eğer kasanın kablosunu çekerseniz şalteri açmak hiç bir sorun olmaz. Diğer soru için garanti kapsamında olmalıdır. Garantiyi arayın olmadı sinerji ile görüşün.

PSU sök şarteli aç sıkıntı olmaz.
Merhaba.

Yaz aylarında bilgisayar toplamıstım, 4-5 aydır kullanıyorum. Bu gece PC indirme islemi yaparken aniden patlayıp şarteli attırdı. Kasanın güç bağlantılarını söktüm ama şalter attığı için evin diğer prizleri çalışmıyor. Açmamın sakıncası olur mu?

Güç kaynağı modelim: Seasonic 750W Gold PSU. Sinerji'den yeni satın almıştım, garantiye girer mi yoksa kullanıcı hatası mı derler? Nasıl bir yol izlemeyelim? Başıma ilk kez geliyor.

Garantiye girer senin yağtığın bir şey yok ki sökmedin ya sonuçta.

Merhaba.

Eğer Bilgisayarınız boşta çalışıyor ise kaldı ki oyunda bile olsanız garantiye girer güç kaynağı arızasıdır bu sizlik bir durum yok.

Bilgisayarda oluşacak herhangi bir sorunun garanti kapsamına girmesi lazım.

Merhaba. Geçmiş olsun, üzüldüm. PC parçalarının her biri ayrı ayrı garanti süreleri içindeyken garanti kapsamına girer, PSU'nuz buna dahildir. Patlama yalnızca PSU'dan gelmişse diğer parçalara bir zarar gelmemiştir, çok büyük olasılıkla. Ancak PSU garantiden gelip sağlam olarak takılınca diğer parçalarda olası kısa devreler olmuşsa zaten PSU'nuz kendini otomatik kapatır, kendisini mutlaka korumaya alır. PC prize bağlı değilken atan priz otomatını kaldırıp prizlere tekrar güvenle elektrik verebilirsiniz. Kolay gelsin.

Merhaba.

Pcindirme işlemi derken hocam elektrik kesilipmi patladı anlamadım.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı