Binanın şalteri neden atar?

mahmuttr420

Decapat
Merhaba, bilgisayarım ile oynarken bir anda kapandı. Bende şarterin attığını düşünüp binanın şarterlerinin olduğu yere indim ve şarterin attığını gördüm. Şarteli kaldırıp eve gittiğimde bir süre sonra şarter kendiliğinden yine atıyor ve bunu sürekli tekrarlıyor. Sorun ne olabilir?

Şalter yükü kaldırmıyor olabilir,
Kısa devre olabilir
Veya PC'yi prize takınca atıyor olabilir

PC'yi prizden çıkar ve şalteri kaldırmayı dener misin eğer çalışıyorsa ve atmıyorsa PC'den olabilir veya şalter yükten dolayı atıyor olabilir

Prizde kaç tane cihaz çalışıyor ve ne çalışıyor yazar misin?

Evdeki tüm elektronik eşyaları teker teker takıp deneyebilirsin. Kaçak akım varsa sorununu çözebilir.

Şalter yükü kaldırmıyor olabilir,
Kısa devre olabilir.
Veya PC'yi prize takınca atıyor olabilir.

PC'yi prizden çıkar ve şalteri kaldırmayı dener misin eğer çalışıyorsa ve atmıyorsa PC'den olabilir veya şalter yükten dolayı atıyor olabilir.

Prizde kaç tane cihaz çalışıyor ve ne çalışıyor yazar misin?

Hocam merhaba, bir süre bekledikten sonra bütün evdeki cihazların ve şarjların fişlerini çekip şarteri kaldırdım. Şu anlık herhangi bir atma olmadı, ilk bilgisayarımı denedim.

Hiçbir sorun olmayıp sigorta bozulmuş olabilir.

Bir sıkıntı var mı şu anlık.

Evet hocam, sorun devam ediyor. Bir süre şarter atmadı daha sonra yine attı. Şu anda sadece buzdolabı, dondurucu ve kurutma makinesinin fişleri takılı. Diğer bütün fişleri çektim, bir de sadece çoklu uzatma bağlı elektriğe, çıkmıyor çünkü direkt olarak kablo ile bağlı ama bütün fişlerini çıkardım.

Merhaba, bilgisayarım ile oynarken bir anda kapandı. Bende şarterin attığını düşünüp binanın şarterlerinin olduğu yere indim ve şarterin attığını gördüm. Şarteli kaldırıp eve gittiğimde bir süre sonra şarter kendiliğinden yine atıyor ve bunu sürekli tekrarlıyor. Sorun ne olabilir?

Aynısı bizim evdede vardı sürekli şalter atıp atıp duruyordu elektrikçi çağırıp şalteri değiştirdik sonra çözüldü.

Kanka buzdolabı, dondurucu, kurutma makinesi, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi fazla akım çeken cihazlardır muhtemelen şalteriniz yükü kaldırmıyor ve atıyor şalterinizi değiştirmeniz gerekiyor maalesef

Bir de size tavsiyem bu saydığım ev eşyalarını 3'lü prize veya çoğaltıcı prizlere(yonca veya 3'lü golyat diye geçer ) hepsini takmayın priz yanar, kablo erir veya şalter yanabilir, bozulabilir Allah korusun evde yangına yol açar.

Geri
Yukarı