PSU pin sayısı arttırma

XFarcus

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Biyolog
Arkadaşlar elimde Xigmatek ares 1701 600W PSU olan kasa mevcut. Yakın zamanda GTX 1070 Ti almayı düşünüyorum ancak PSU'dan 1x6 pin çıkışı bulunmakta. MSI GTX 1070 Ti'de 1x8+6 pin'e ihtiyaç duymakta. Bu sorunu nasıl çözebilirim PSU'yu değiştirmeden? Eğer 14 pin yapamıyorsak 8 pin de yapıp 1070 alabilirim. Teşekkür ederim.

Bu işlere çok yabancıyım. Eğer bilginiz varsa tarif edebilir misiniz hangi kabloyu almam gerekiyor? Montajı vs. eğer faydalanabileceğim bir kaynak varsa paylaşırsanız sevinirim.

Teşekkür ederim hocam. Bu çok iyi oldu yoksa psu değiştirecektim yok yere. İyi forumlar.
Psu'mda şöyle bir kablolar var. Bu kablolarla 1070ti'nin isteği olan 8+6 pini sağlayabilir miyim ?
@Elektrikci Hasan @bsbhdr

Resim
Resim2

Son düzenleme:
Dediğim gibi pek anlamıyorum psu bağlantılarından o yüzden danışmak istedim. Tek bir kablo şeklinde resimdekiler yanlız. 2 adet ayrı ayrı yerden gelmiyor 2 si birleşip tek bir kablo oluyo. Normal olan da bu sanırım :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı