PSU sorunu nasıl anlaşılır?

SenseiDoge

Centipat
Merhaba bundan birkaç ay önce bilgisayarım sorunsuz çalışıyordu oyunlarımı vs oynuyordum.
Daha sonrasın da oyunlarımı oynarken bilgisayar kendine reset atmaya başladı genel de 1 veya 2 saat oynayınca gerçekleşiyor bu olay. (Masaüstün de olmuyor)
İlerisin de oyundayken denetim masasına girip baktığım da güç kullanım seviyesi çok yükseklere çıktığını gördüm bu olay daha önce olmuyor du en azından güç kullanım seviyesi orta da oluyordu, oyun da değilken Google veya Discord gibi uygulmalar kullanırken de değerlerin çok yükseklere çıktığını fark ettim sizce sorun PSU'da mı?

İşlemici: i5 65.
Ekran kartı: RX 580.
RAM: Corsair 16 GB.
Anakart: MSI B250M GAMING PRO.
PSU: Thermaltake LP-700AL2NH.

Denetim masası değildir o görev yöneticisidir, görev yöneticisinde güç kullanımı çok yüksek olması PSU'nun en çok o alanda kullanıldığını gösterir bu durum anormal bir durum değildir, ayrıca oyunlarda iken GPU ve CPU sıcaklığı artar 12V kanalından beslenen ekipmanlar PSU'yu daha çok kullanır bu da PSU yetersiz ise kapanmasına yol açar.
İşlemcin i5 6500 dür umarım eğer i5 650 ise 1.nesil vasat üstü bir işlemcidir o ve bilgisayarın kapanmasına bile yol açabilir oyunlarda aşırı dar boğaz söz konusu olur çünkü.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı