PSU sttuter sorununa yol açar mı?

XxmrfirexX

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba herkese öncelikle 3-4 aydır Sistemim'de şöyle bir sorun var Warzone adlı Oyun'da 120FPS oynasam bile 40-50 FPS gibi oynuyormuşum gibi akıcılık yok mousem takılıyor sanki ne yaptıysam olmadı RAM'leri Memtest86 ile test ettim OCCT ile Power ve diğer testleri minimum 30dk yaptım bir sorun çıkmadı SSD'leri farklı programlarla denedim sorun bulmadı ama SSD'lerim eski minimum 5 yıllık CS'de de takılmalar oluyor akıcılık yok yani takılmalardan kastım 1 saliselik gibi CPUID HWMonitor adlı Program'da güç değerlerine baktım ekran kartım 120W'larda çalışıyor Warzone'da ekran kartı kullanımım %60'larda low-medium Ayarlar'da oynuyorum ne denediysem olmadı format vb şeyler sıcaklık değerleri işlemcim 60-65 Dereceler'de ekran kartım 65 Dereceler'de lakin tmpin2 yazan kısım 73 dereceleri falan görüyor anlamadım oyunu farklı SSD'lere kurdum ve HDD'ye de kurdum işe yaramadı sorunum nedir acaba? Stutter olarak adlandırılıyor sorunum yardımlarınızı bekliyorum.

Sistem özellikleri:
AMD Ryzen 5 3600X 3.8GHz.
MSI Ventus RTX 2070 Super.
Gigabyte Aorus B450 AMD soket mATX 3200 MHz anakart.
Corsair Vengeance 2x8GB 3200MHz RAM.
Thermaltake 750W RGB Smart series 80+ Bronze.
Samsung 850 EVO 250GB SSD.
Kingston 240GB SSD.
1. ekran Acer 165Hz 0.5 ms.
2. ekran Philips 234e 60Hz.

Son düzenleyen: Moderatör:
2.ekran nedeni Thermaltake PSU neden olmaz. 60Hz monitöre OC yapma yakarsın.

Demek istediğinizi anlayamadım kusuruma bakmayın biraz açıklar mısınız?
Overlock yapmadım sistemime hiç OCCT programından bahsediyorsanız onunla overclock yapmıyorum hocam sistem Power testini falan gerçekleştiriyorum.

Son düzenleme:
Monitörün yenileme hızını arttırmak mümkün OC o.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Monitörün yenileme hızını arttırmak mümkün OC o.

Hocam 2.monitörü çıkarttığım'da da sorun aynı yani sorun neyle alakalı olabilir? Yani sorun 2.monitör ile mi alakalı ben anlamadım tam?

Yeni konular

Geri
Yukarı