PSU tavsiyesi

EntereSt

Attopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba arkadaşlar yeni toplayacağım bilgisayarıma PSU seçimi konusunda destek bekliyorum, sizce hangi PSU seçsem daha kaliteli olur? Sistemin sağlığı açısından hangisi iyi olursa onu seçmek isterim, şimdiden teşekkür ederim.

Seçeneklerim bunlar.

Dosya Ekleri

• psu.png
    psu.png
    302,3 KB · Görüntüleme: 34
Dostum bu tür şeylerle uğraşmanı önermem zaten aldığınız kasa çok çok pahalı gözüküyor. Bize bütçenizi verin biz size bir sistem önerelim onu alın. 29K'ya 8 GB 4060 çok kötü.

Dostum bu tür şeylerle uğraşmanı önermem zaten aldığınız kasa çok çok pahalı gözüküyor. Bize bütçenizi verin biz size bir sistem önerelim onu alın. 29K'ya 8 GB 4060 çok kötü.

Hayır aksine bu sistemde 16 GB ekran kartı var çok sistem baktım içime sinen bu oldu ancak PSU biraz kalitesiz geldi.

Hayır aksine bu sistemde 16 GB ekran kartı var çok sistem baktım içime sinen bu oldu ancak PSU biraz kalitesiz geldi.

RAM'e de takılmayın hazır sistemden çıkartamadığım için duruyor elimde hazır 32 GB kit var.

Dosya Ekleri

• Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    208,1 KB · Görüntüleme: 34
Zaten dun yazmistim. Ama adam hâlâ 16 GB 4060 Ti var diye AM5 ve DDR5'ten vazgececek herhalde. Uzun omurun VRAM ile alakasi yok. Bu sistem daha uzun. Cunku sadece ekran karti degistirme odakli, ama AM4 bitti. Mesela bu bilgisayara bu ekran karti yetmedi mi, tak RTX5060. ama senin alacagina islemci AM4 oldugundan soket bitti, guncel islemciler cikmiyor. Ve DDR4'te takili kaldi.

8 GB VRAM, FHD icin yeterlidir.

Zaten dun yazmistim. Ama adam hâlâ 16 GB 4060 Ti var diye AM5 ve DDR5'ten vazgececek herhalde. Uzun omurun VRAM ile alakasi yok. Bu sistem daha uzun. Cunku sadece ekran karti degistirme odakli, ama AM4 bitti. Mesela bu bilgisayara bu ekran karti yetmedi mi, tak RTX5060. ama senin alacagina islemci AM4 oldugundan soket bitti, guncel islemciler cikmiyor. Ve DDR4'te takili kaldi.

8 GB VRAM, FHD icin yeterlidir.

Ben de bu sistemi önerecektim 16 GB 4060 Ti NVIDIA'nın tepkilerden korkarak çıkarttığı bir seri. 4060 Ti ile 16 GB VRAM'ı efektif bir şekilde kullanabilecek bir oyun olduğunu düşünmüyorum. Bu sistemi alıp üstüne uygun bir işlemci soğutucusu alıp, bir de anakartı yükseltirse yıllarca boyu kullanabileceği uzun ömürlü bir sistemi olur arkadaşın.

Al, madem 16 istiyorsun. Bari adam gibi QHD bilgisayarin olsun.

4060 Ti 16 GB QHD performansi daha dusuk olur.

Arkadaşlar konunun başlığı PSU tavsiyesi, anlıyorum iyi niyetle yardımcı olmak istiyorsunuz ancak ben sistem tavsiyesi istemiyorum PSU tavsiyesi istiyorum seçeneklerimi de belirttim, iyi niyetiniz için teşekkür ederim.

Arkadaşlar konunun başlığı PSU tavsiyesi, anlıyorum iyi niyetle yardımcı olmak istiyorsunuz ancak ben sistem tavsiyesi istemiyorum PSU tavsiyesi istiyorum seçeneklerimi de belirttim, iyi niyetiniz için teşekkür ederim.

TUF 650 ya da NZXT.

Fiyat farklari da fazla ama neyse.

Geri
Yukarı