PSU temizliği nasıl yapılır?

witicieen

Kilopat
Makaleler
3
Merhaba arkadaşlar, FSP Hydro 80 bronz sertifikalı güç kaynağı kullanıyorum. 1.5 sene oldu alalı güç kaynağı çok zorlanmadı ancak fanların üzerinde kalıntı oluşmuş artık tozlardan çok bilmediğimden temizleme yapmak istemedim. Ankara da PSU temizliği yapabilecek sağlam güvenilir bir firma var mıdır? Veya bu tarz ürünlerin temizliği için olan spreyler vardı sanırım bu konu da yardımcı olabilecek var mı?

ben her ayrıntıyı söküyorum sökerken not alıyorum veya foto/video falan unutmamak için sonra fanları hafif ilaçlı nemli bir bez ile iyice siliyorum

Ben her ayrıntıyı söküyorum sökerken not alıyorum veya foto/video falan unutmamak için sonra fanları hafif ilaçlı nemli bir bez ile iyice siliyorum.

Oraya kadar sorun yok ancak benim kasa da kablolama o kadar estetik yapılmış ki sökme takma işlemleri falan çok uzun sürecek ayrıca daha önce montajlama yapmadım hiç riske girmek istemedim.

Merhaba arkadaşlar, FSP Hydro 80 bronz sertifikalı güç kaynağı kullanıyorum. 1.5 sene oldu alalı güç kaynağı çok zorlanmadı ancak fanların üzerinde kalıntı oluşmuş artık tozlardan çok bilmediğimden temizleme yapmak istemedim. Ankara da PSU temizliği yapabilecek sağlam güvenilir bir firma var mıdır? Veya bu tarz ürünlerin temizliği için olan spreyler vardı sanırım bu konu da yardımcı olabilecek var mı?
Garantiye gönderip fan temizliği yapılmasını istiyorum falan deseniz ilgilenirler mi acaba..

Açıp tozunu alacaksınız o halde. Zor bir şey değil. Fanı tutan vidaları çevirip fanını ıslak bezle silin, sonra kurutup kapatın. Bu kadar.

Hayatım PSU montajlı olduğu yerden çıkarmadım. Kablolamadan dolayı PSU çıkartmam bayağı güç kasanın bütün kablolamalarını sökmem gerekiyor zaten PSU çıkartmadığımden teknik servis veya içten temizleyeceği sprey arıyorum.

Garantiye gönderip fan temizliği yapılmasını istiyorum falan deseniz ilgilenirler mi acaba?

Çok uzun süre zarfı o aktif olarak PC kullanmam gerekiyor işim gereği.

Hayatım PSU montajlı olduğu yerden çıkarmadım. Kablolamadan dolayı PSU çıkartmam bayağı güç kasanın bütün kablolamalarını sökmem gerekiyor zaten PSU çıkartmadığımden teknik servis veya içten temizleyeceği sprey arıyorum.

Çok uzun süre zarfı o aktif olarak PC kullanmam gerekiyor işim gereği.
Bir şekilde PSU'yu yuvasından sökmeniz gerekiyor. Yapacağınız her temizlik işlemi, içerideki kirleri daha çok içeri itebilir. Ama eğer hiç çıkartamazsanız fan kısmı size doğru bakıyorsa, ve tozlar gerçekten artık kalıplaşmışsa, tellerden içeri ince bir çubuk sokup tozları tek tek almayı deneyin isterseniz.

Geri
Yukarı